Forum

Outlook mail sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook mail sorunu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,323 Görüntüleme
(@ebubekirsiddik)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Bir kullanıcının makinesi Domain`e dahil ve Outlook kullanıcısı.Domain ve Exchangede sistemsel sıkıntılar olduğu için.Bizde active directory + exchange tekrar kurduk.Ama kullanıcıyı domainden çıkarmadan outlook daki maillerini yedeklemeyi ihmal ettik.daha sonra makineyi domain`e dahil ettik.Makinenin eski kullanıcısı ile oturum açtık ve kullanıcı için yeni profil oluştu.Outlook kurulumunu yaptığımızda eski mailleri gözükmüyor.Makinede kullanıcının bir önceki profil klasörü durduğu için outlook dosyalarına ulaştık.Ve kullanıncının ulaşabileceği bir konuma koyduk.kullanıcının hesabında *.pst ve *.ost uzantılı dosyları istediğinde eski dosyları gösteriyoruz ama şu hatayı veriyor.

"başka bir posta kutusu ile kullanmak için yapılandırlığından c:\\.....\outlook.ost dosyasına erişilemiyor."

Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba.

Gönderildi : 19/11/2009 03:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Bu sorun muhtemelen hak ihlalinden oluşuyor dosyayı c: içerisine kopyalayıp sonra kullanıcıya buradaki pstyi gösterip denerimisiniz .

Yada pstye o kullanıcıya full hak verin .

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/11/2009 12:00

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

ost dosyasını başkabir exchange profiline baglayamazsın. ost2pst converter ile convert ederek ost dosyasını import edebilirsin.

Gönderildi : 19/11/2009 12:23

(@ebubekirsiddik)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu sorun muhtemelen hak ihlalinden oluşuyor dosyayı c: içerisine kopyalayıp sonra kullanıcıya buradaki pstyi gösterip denerimisiniz .

Yada pstye o kullanıcıya full hak verin .

Saygılarımla.

İlginiz için teşekkür ederim ama bunları yaptık zaten.

Gönderildi : 19/11/2009 13:32

(@ebubekirsiddik)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ost dosyasını başkabir exchange profiline baglayamazsın. ost2pst converter ile convert ederek ost dosyasını import edebilirsin.

Tam olarak bunla ne yapacağım.Kullanıcının eski profil klasörü içinde pst uzantılı dosya var zaten.Ama ben import etmeye çalıştığımda.Yukarıdaki hatayı veriyor.Bu ost`yi  pst`e uzantılı dosyaya çevirdiğimde.Ne olacak.

Gönderildi : 19/11/2009 14:36

(@enginbey)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Ebubekir arkadaş yanıtlamış zaten, ost2pst adında bir programla ost'yi pst'ye convert edeceksin, sonra outlook'da dosya al/ver yaparak import edeceksin, bu kadar

Gönderildi : 10/12/2009 20:12

(@HakanMollaahmetoglu)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Merhabalar ;

ost dosyası kurulu hesabın exchange hesabı olduğunu bılıyorsunuz bence exchange serverda o mail box başka bir kullanıcıya bağla dırek ordan ac daha ıyı olur uğraşmamış olursun

Gönderildi : 10/12/2009 20:27

Paylaş: