Forum

exchange 2007 relay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 relay özelliğini nasıl kapatabiliriz.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
365 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese tekrardan merhaba.

Exchange 2007 üzerinde güvenlik açsından relay özelliğini kapatmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim acaba?Teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/11/2009 12:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Recieve Connector özelliklerinden bunu yapabilirsiniz. Network, Authentication ve Permissions tablarından ayarlarınızı yapabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/11/2009 12:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Biraz daha açabilirmisiniz Mumin Bey;

Şirket içerisinde domaini bize ait olan çeşitli adreslerden yine bizim domaine mailler geliyor ve bunu engellemek için relay özelliğini test etmek istiyorum.Authentication ya da permiisions tablarından hangilerini işaretlemeliyim?İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 05/11/2009 12:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Anonymouse kapatın ve diğerlerine izin verip denermisiniz.

ayrıca Antispam özelliklerini de kurup yapılandırırsanız sonuç alabilirsiniz.

antispam agentların kurulumu ile ilgili makale mevcuttur forumda.

kolay gelsin

Gönderildi : 09/11/2009 00:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba;

Antispam agentları kurdum.Şimdilik sorun yok gibi gözüküyor.Yalnız şöyle bir durum var.Daha önceden  mail alış verişinde bulunabilen bazı kullanıcılar tanımlanmış.Daha sonra bu kullanıcılar kapatılmış ve mailboxları kaldırılmış.Fakat halen daha ilgili kullanıcı ve mail hesabı olmadığı halde o kişiye mail geliyor ve daha da ilginci herhangi bir aktif mail hesabına bu mail düşebiliyor.Bu neden olabilir acaba? Bunu önlemek için birşeyler yapabilirmiyiz?Teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/11/2009 18:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba;

Antispam agentları kurdum.Şimdilik sorun yok gibi gözüküyor.Yalnız şöyle bir durum var.Daha önceden  mail alış verişinde bulunabilen bazı kullanıcılar tanımlanmış.Daha sonra bu kullanıcılar kapatılmış ve mailboxları kaldırılmış.Fakat halen daha ilgili kullanıcı ve mail hesabı olmadığı halde o kişiye mail geliyor ve daha da ilginci herhangi bir aktif mail hesabına bu mail düşebiliyor.Bu neden olabilir acaba? Bunu önlemek için birşeyler yapabilirmiyiz?Teşekkür ederim.

herhangi bir aktif mail hesabı derken biraz daha açabilir misiniz. kullanıcı hesabı disable mi? external contact oluşturulmuş olabilir mi?

Gönderildi : 09/11/2009 19:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba;

Herhangi external contact tanımı yok.Antispam agentları kurduktan sonra gelmiyor gibi.Şu anda sorun yok gibi.Sorun devam ederse daha detaylı açıklama yaparım.Şimdilik teşekkürler.Kolay gelsin

Gönderildi : 13/11/2009 14:17

Paylaş: