Forum

Exchange 2010 DAG R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 DAG Replikasyon ve Cluster IP

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

iki sorum var ama ikiside birbiriyle ilişkili olduğu için tek post açtım,

1-Exchange Management Console'dan DAG oluşturdum ve Mailboxları her servera kopyaladım,Kopyalama sonrası replikasyon için ayar yapmam gerekiyormu yoksa default da online olarak anlık mı replikasyon oluyor,

2-DAG sonrası oluşan Cluster için IP girmezsek Dynamic IP alıyor sanırım ve bu IP'nin Statik olması şartmı yada Dynamic olursa ileride problem yaşarmıyım,

Teşekkür ederim,

Gönderildi : 04/11/2009 12:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

DAG replikasyonu için DAG özelliklerine gittiğinizde bir bölüm göreceksiniz ancak kendisi de replike eder.

dinamik ip olursa ip değiştiği durumda clientlar tarafında bir sıkıntı olabilir belki... o yüzden statik yaparsanız çok iyi olur.

kolay gelsin

Gönderildi : 04/11/2009 13:04

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cluster IP'sini statik yapıyorum ok ama DAG özelliklerinde Replikasyon ile ilgili bişey bulamadım, tam olarak nerede acaba?Teşekkür ederim,

Gönderildi : 04/11/2009 14:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

1. In the console tree, navigate to Organization Configuration > Mailbox.

2. In the result pane, on the Database Availability Group tab, select the DAG you want.

3. In the work pane, on the Networks tab, right-click the DAG network you want, and then click Properties.

4. Use the General tab to configure DAG network properties.

yukarıdaki adımlara gidin ve replikasyon ile ilgili seçenekleri göreceksiniz. default olarak zaten DAG içine dahil edilen her sunucu üzerinde mailbox copy edilir ve replikasyon yapılır.

kolay gelsin 

Gönderildi : 09/11/2009 00:37

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Teşekkür ederim Mümin bey ,ama burada sadece Enable Replication seçeneği çıkıyor,ben Replication için özel zamanlar belirtmek istiyorum, bu ayarı yapabileceğim bir yer yokmudur acaba?

Gönderildi : 10/11/2009 01:17

Paylaş: