Forum

Exchange 2007 İleti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 İleti Kaynağı hk...

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@MasumARSLAN)
Gönderiler: 84
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, Exchange 2007 de gönderdiğimiz maillerde ileti kaynağı olarak local network IP adresim görülmekte, ayrıca exchange sunucumda kurulu domain.local im görülüyor. Bunu nasıl gizleyebilir veya dış mail.domainim.com şeklinde ayarlayabilirim?

Received: from exchange.dbb.local ([88.255.26.44]) by snt0-mc4-f48.Snt0.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.3959);
  Tue, 20 Oct 2009 13:03:44 -0700
Received: from exchange.dbb.local ([172.16.16.4]) by exchange.dbb.local
 ([172.16.16.4]) with mapi; Tue, 20 Oct 2009 23:03:07 -0700
From: Masum Arslan [email protected]

Bu konuda desteğinizi bekliyorum...

Gönderildi : 21/10/2009 02:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ADSIEdit açın daha sonra aşağıdaki adımları takip edin ;

CN=Configuration -> CN=Services -> CN=Microsoft Exchange -> CN=”Organization Name” -> CN=Administrative Groups -> CN=Exchange Administrative Group -> CN=Routing Groups -> CN=Exchange routing Group -> CN=Connections -> CN=”Send Connector Name”

daha sonra send connector özelliklerine gidip security sekmesinden ANONYMOUS LOGIN için Send Routing Headers DENY yapın.

ardından Hub Transport Servisini restart edin.

PowerShell üzerinden aşağıdaki komut ile de yapabilirsiniz ;

Get-SendConnector “Connector Name” | Remove-ADPermission -AccessRight ExtendedRight -ExtendedRights “ms-Exch-Send-Headers-Routing” -user “NT AUTHORITY\Anonymous Logon”

kolay gelsin

Gönderildi : 21/10/2009 13:05

(@MasumARSLAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mümin abi,
çok teşekkürler çözülmüştür.

Ayrıca genel bir mail adresi oluşturmak istiyorum, örneğin [email protected] adresine bir duyuru atmak istediğimde exchange'teki tüm userlara gönderilmesini istiyorum. önceki mail sunucumun böyle bir özelliği vardı, exchange'de nasıl yapabileceğimi bulamadım.

Gönderildi : 21/10/2009 16:41

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Exchange management console üzerinde recipient conf. altında distribution group lar vardır . Buradan yeni bir tane oluşturup member kısmına mailin ulaşmasını istediğin kullanıcıları eklemen yani üye yapman gerekir.

Ardından bu dağıtım grubunun mail adresine attığın tüm iletiler aynı zamanda kendine üye olan mailbox lara da ulaşacaktır.

Gönderildi : 22/10/2009 00:35

(@MasumARSLAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra bey çok teşekkürler, bu bilgi çok işime yaradı....

Ayrıca kullanıcılar şifre değiştirmek istediklerinde

The password supplied does not meet the minimum security requirements. Please contact technical support for your organization if you need help.
Sağlanan parola, en düşük güvenlik gereksinimlerini karşılamıyor. Yardıma gereksiniminiz varsa, lütfen teknik desteğe başvurun.

gibi bir uyarı alıyorlar, bunun için default domain policy -> Password Policy'de bir çok güvenlik seviyesini düşürmeme rağmen değiştiremiyorlar....

Bu problemimi nasıl düzeltebilirim arkadaşlar...?

Gönderildi : 22/10/2009 18:34

(@cozumpark)

merhabalar

Group Policy management console açın ve domain policy editleyin.

password policy ilkelerini enable olanları disable yapın. tik işaretini kaldırmadan yapın bu işlemi.

daha sonra değerinizi tanımlayın. 24 son şifre hatırlansın yerine sıfır yazın, 7 karakter olan yere sıfır yazın, şifre süresine 0 yazın vs...

daha sonra gpupdate /force komutunu çalıştırdan verin policy güncellensin.

eğer siz gpo üzerindeki password policy değerlerini önündeki işareti kaldırarak yaparsanız bir işe yaramaz Local policy devreye girer ve yine düzenleyemezsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/10/2009 18:53

(@MasumARSLAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mümin abi, aynen dediğini uyguladım, gpupdate /force komutu koşturdum yine sonuç alamadım, emin olmak için birde exchange servislerini restart ederek yeniden denedim yine sonuç alamadım.

GP

Gönderildi : 23/10/2009 12:59

(@cozumpark)

merhabalar

bi ara bağlantı verirsen uzaktan bakarız derdine... @cozumpark.com">mumin.cicek@cozumpark.com mail atarsan cuma namazından sonra bakarız...

kolay gelsin

Gönderildi : 23/10/2009 14:39

(@MasumARSLAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange 2007'ye baya bi alıştım, gayet güzel çalışıyor, antispam ve forefront for exchange yükledim, fakat tek sıkıntım halen spamler alıyorum. antispam update açık, antispam'e ait tüm nesneler enable görünüyor... Ayrıca Önemsiz E-Posta (Junk-Mail) kutusuna bu güne kadar hiç spam mail düşmedi. Spamler tamamen Gelen Kutusunda 🙂

Merak ettiğim şudur,
Antispam kurulduktan sonra Önemsiz (Junk) mail için herhangi bir yapılandırma gereklimi?

Not: Tamamen OWA kullanıyorum.

Gönderildi : 31/10/2009 03:21

Paylaş: