Forum

Mail gönderip ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail gönderip alamama sorunu

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@RusenTopcu)
Gönderiler: 189
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir firma ile karsılıklı olarak maillesemiyoruz.mail gönderdigimizde hata mesajı düsmüyor.Bizde exchange 2003 var.Mail server firmamızda.Hosting firmamızla görüstük ama mail hizmeti vermediklerinden sorunu cözemedik.karsı taraf mail atmaya calıstıgında asagıdaki hata düsüyormus.Bunu nasıl cozebilirim.yapmam gereken kontroller nelerdir.Yardımlarınızı bekliyorum.

From: "Mail Delivery Subsystem" <[email protected]>
Sent: Monday, October 05, 2009 10:34 AM
To: a@karsitaraf.com.tr
Subject: Returned mail: DNS server responded with 2 (Server Failure)

> The original message was received at Mon, 5 Oct 2009 10:34:48 +0300
>
>  ----- The following addresses had permanent fatal errors -----
> <b@bizimtaraf.com.tr>
>
>  ----- Transcript of session follows -----
> ... while issuing MX query to 88.255.202.21
> 554 DNS server responded with 2 (Server Failure)

Gönderildi : 06/10/2009 11:53

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

sizin DNS server da problem var gibi gözüküyor.

Domain isminiz nedir? kontrol edelim.

Gönderildi : 06/10/2009 12:28

(@RusenTopcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain adımız:koton.com.tr

Tesekkür ederim.

Gönderildi : 06/10/2009 13:01

(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member

merhaba,

http://www.mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=mx%3akoton.com.tr  linkten bir sorgulama yap aynı zamanda blacklist check yapabilirsin, ben yaptım sıkıntı gözüküyor bide sen kontrol et.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 06/10/2009 22:37

(@RusenTopcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Siteyi inceledim dediginiz gibi problem var gibi gözüküyor.maillesmeye calıstıgımız firma domaini:arsis.com.tr karsılıklı olarak maillesemiyoruz.Sizin bana sunları yapmalısın dediginiz seyler varmıdır.Tesekkür ederim.

Gönderildi : 07/10/2009 01:11

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

merhaba,

http://www.mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=mx%3akoton.com.tr  linkten bir sorgulama yap aynı zamanda blacklist check yapabilirsin, ben yaptım sıkıntı gözüküyor bide sen kontrol et.

Kolay Gelsin,

Hocam bende bizim okulunkini denedim Spamcannibal'a göre bizde black listteyiz ancak mail gönderip almada bir sorunumuz yok. IPmi bu blacklistten çıkarmak için ne yapmalıyım. Kendi ISP im ile mi iritbata geçmem gerekiyor? Böyle bir durumda ne yapmak lazım?

Gönderildi : 07/10/2009 01:52

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Şayet kara listede değilseniz sorun SPF kaydından dolayıda yaşanıyor olabilir.

Gönderildi : 07/10/2009 11:47

(@savasugur)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhabalar, ISPN , yani mx,dns hizmeti aldığın yere sadece mail göndremedeğin firmanın domainini bildirdin mi sadece buraya mail gönderemiyorum diyerekten ?

Bildirdiysen, ISPN e reverse dns , kayıtlarını kontrol ettirmeni tavsiye ediyorum.

Mail gönderemediğin firmanın kullanmış olduğu bir spam programından da blok yemiş olabilirsin bu şekilde bir blidirim yapmanı da tavsiye edeceğim .

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/10/2009 14:12

(@doganuzun)
Estimable Member

Sitede SBL ve RBL gibi kara listede bulunuyorsanız detaya girip remove yapıyosunuz.

Kendi ISP niz ile görüşmenize gerek yok yukarda belirtiğim gibi kendiniz çıkarabiliyosunuz. Siz remove yaptıktan sora Çıkmanız bi kaç saati buluyor hemen çıkamasınız.

Tavsiyem iyi bir mail getway almanız. Şu piyasada bu konuda en başarılı Bright mail ve GFI dır.İkisinden biri olabilir.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 07/10/2009 14:18

(@doganuzun)
Estimable Member

Sitede SBL ve RBL gibi kara listede bulunuyorsanız detaya girip remove yapıyosunuz.

Kendi ISP niz ile görüşmenize gerek yok yukarda belirtiğim gibi kendiniz çıkarabiliyosunuz. Siz remove yaptıktan sora Çıkmanız bi kaç saati buluyor hemen çıkamasınız.

Tavsiyem iyi bir mail getway almanız. Şu an piyasada bu konuda en başarılı Bright mail ve GFI dır.İkisinden biri olabilir.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 07/10/2009 14:18

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

Merhaba,

Bu listelerden çıkmak Doğan bey'in bahsettiği şekilde oluyor fakat sizin için kesin çözüm olmayacaktır. Listeden çıktıktan sonra takip eden birkaç gün içinde tekrar listeye gireceksiniz. Benim size önerim bir hosting firmasından "smarthost" hizmeti almanız.kolay gelsin...

Gönderildi : 07/10/2009 14:25

(@savasugur)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba,

RBL listelere düştüysen, tabikio zaman mutlaka bu listelerden kendini remove etmen grekli kesinlikle.

mail gönderemediğin firma ters revrz dns kaydını sorguluyordur, ,ada rbl listelir kontrol eden bir spam prg mevcuttur , sein domaininde bu rbl listelerinden bir yada birkaıcında olduğu için mailini almıyordur.

Gönderildi : 07/10/2009 20:25

Paylaş: