Forum

Public Folderları T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Public Folderları Taşıma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese meraba.

Benim şöyle bir sorunum var.Sistemimizde 2 adet exchange 2003 server kurulu.Bi tanesi eski ve public folderlar bu eski exchange serverin içinde.Başka bir makinede yeni exchange server kurulu.Mailboxlar da yeni exchange server in içinde.Eski exchange server ı kaldırmak istiyorum fakat public folderlar üzerinde olduğu için kaldıramıyorum.Public folderları yeni exchange server üzerine nasıl taşıyabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/10/2009 19:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange server 2003'ten Exchange server 2007'ye geçişlerde sık sık rastlanan yada gerçekleştirilmeyen bir durumdur Public Folder taşınması.

bunun için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz;

public folder içeriğini taşımak için ;

MoveAllReplicas.ps1 -Server Server01 -NewServer Server02

bir public folderı olduğu gibi taşımak için ise ;

ReplaceReplicaOnPFRecursive.ps1 -TopPublicFolder "\Legal" -ServerToAdd Server02 -ServerToRemove Server01

evet bunun yanında Exchange System Manager üzerinden de yapabilirsiniz tabi Exchange Server 2007 Management Console üzerinden de yapabilirsiniz. SP'ler yüklü olmalıdır.

daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz ;

http://msexchangeteam.com/archive/2007/10/30/447339.aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb331970.aspx

public folder migration tool da var onu da inceleyebilirsiniz. PFMigrate PFDAVAdmin de var onu da inceleyebilirsiniz. 

kolay gelsin

Gönderildi : 01/10/2009 20:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Mumin Hocam şimdi şöyle bir sorun var.Eski exchange server 2003 üzerindeki public folderları yeni exchange server  2003 üzerine system manager dan replice ettim.Fakat client makinelerdeki outlook lar public folderları halen eski exchange server üzerinde arıyor ve ulaşamıyor.Public folderları yeni exchange üzerinde görmelerini nasıl sağlayabilirim?Teşşekür ederim.

Gönderildi : 02/10/2009 14:37

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

vay bee sendeki sorun 1 yıl once bende vardı çok kasmıştım ilşi bitirmiştim saat gecenin 23.00 dı mümin hocam yardımcı olmuştu hiç unutmam o günü

Gönderildi : 08/10/2009 12:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ne güzel:).Yardımcı olursan sevinirim.

Gönderildi : 12/10/2009 12:45

Paylaş: