Forum

exhange de mailleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exhange de mailleri yanlışlıkla silindi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar çok acil yanlışlıkla exhange de tutulan mailleri kullanıcı silmiş.dış mailin de database i exhange server da tutuluyordu.tam olarak şunu yapmış outlook 2003 ü açmış inbox ı gelip bazı mailleri işaretleyip shiftdelete ile bazılarını da sadece delete ile silmiş.neden silmiş diye sorarsanız da başka bir pc ye hesabı tanıtıldı eski pc de durmasına gerek yok diye silmiş.bizim yaptığımız https://server/exchange den silenen mailleri geri yükle yaptık ama tamamı gelmedi klasörler oluşturmuş onlar geldi ama inbox da duran maillerin tamamı gelmedi . başka ne yapabiliriz. yardımınızı bekliyorum.

Gönderildi : 14/04/2008 17:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ,  linki incelerseniz sorununuza çözüm bulacaksınız  iyi çalışmalar .

http://cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/26/exchange-server-yard-m-ile-outlook-ta-kal-c-olarak-silinen-mailler-nas-l-kurtar-l-r.aspx  

Gönderildi : 14/04/2008 17:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşım anlamadığım bazı yerler var birincisi regedit işlemini client de yapacaz demi? ikincisi de Mailbox(Posta Kutusu) da serverda tutuluyor yani adres teslim adresi yok olması gereken demi.

Gönderildi : 14/04/2008 18:04

(@cozumpark)

Merhaba ,  regedit işlemini client  pc de yani daha doğrusu  söz konusu olan  mailleri silen kişinin pc sinde yapacaksınız .  ve sizinde ifade ettiğiniz gibi mail delivery location  = posta teslim etme konumu  mailbox  Özgür Şenerdoğan  şeklinde olacak  iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/04/2008 18:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşım dediğin gibi recovery deleted items etkin değil teslim edilen adres ise mailbox posta kutusu benim yapmam gereken bir pst dosyası oluşturup adres teslim olarak o pst dosyasını mı göstermeliyim. acil yardım.

Gönderildi : 14/04/2008 18:23

(@cozumpark)

verdiğim linkteki işlemleri client pc de uyguladığınız anda  Outlook > tools > recover deleted items  > etkin olarak gelmesi lazım

Gönderildi : 14/04/2008 18:26

Paylaş: