Forum

Exchange 2003 yeni ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 yeni kurulum mail gönderememe?

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

MErhaba,

Yeni bir exchange 2003 + sp2 kurulumu yaptım. Mailbox ları açıp , kullanıcılarınn daha önceki mailleri exmerge .pst ile restore ettim. Ancak şuan ne dışarıya ne locale hatta kendi kendime bile mail gönderemiyorum.?? Sebebi ne olabilir sizce . Çünkü exchange sık kullandığm bir mta değil.??

Yeni bir not vereyim,

exmerge ile aktarım yapıllmamış yeni bir mnailbox açtım . Onda sorun yok mail gidip geliyor. Ancak aktarım yaptığım mailbox lar da sorun var. Exmerge aktarımını 2002 .pst uyumluluğuna göre yapmak zorunda kalmıştım. Onunla mı ilgili acaba?

Yeni not: Administrator kullanıcısı çalışıyor. Diğerleri admin yetkisi olmasına rağmen çalışmıyor. not: administrator kullanıcısıda pst aktarımı yapılmıştı..

Yeni bir not daha: pop3 connector olarak popcon admin kullanıyorum. şöyle bir log verdi.

09/14/09 15:42:28: POP3 Mail retrieval successful

09/14/09 15:42:28: Mail Transfer to Exchange triggered

09/14/09 15:42:28: Mail from [email protected]

09/14/09 15:42:28: ... same Message ID [<[email protected]>] already sent to [email protected] - dropping this copy.

09/14/09 15:42:28: Mail transfer to Exchange finished.

Gönderildi : 14/09/2009 17:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

mesajlar exchange ulaşıyor sanırım içerde bir problem var.

informaiton store ve diğer exchange server servislerini kontrol edermisiniz. localde mail alış verişi varmı?

kolay gelsin

Gönderildi : 14/09/2009 19:36

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

localde de  yok hocam problemli adrslerle. hocam esas sorun mail gelmiyor bu adreslere. ama administartor veya yeni açılan bir hesaba geliyor. popcon pro kullanıyorum.

tşk.

Gönderildi : 14/09/2009 19:42

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

localde de  yok hocam problemli adrslerle.esas sorun mail gelmiyor bu adreslere. ama administartor veya yeni açılan bir hesaba geliyor. popcon pro kullanıyorum.

tşk.

Gönderildi : 14/09/2009 19:42

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

şimdi olayı sakin kafayla özetliyeyim sizlere:

Sistemde : 1 adet ad (rootdc) + 1 adet adc var.

Exchange 2003 daha önce adc ye kurulmuştu. Ancak exchange root olan dc ye çekmeye karar verdik. Exchange in priv1.edb dosyalarını power controls vasıtasıyla 2002 formatlı .pst dosyalarına ayrı ayrı mailboxlarda gönderdik. Daha sonra eski serverdan exchange 2003 ü ve adsiedit ile gerekli unuitleri sildik. Sonra root dc de exchange 2003 + sp2 kurduk. Aktarmak için gerekli olan paylaşım izinlerini hem adsiedit altında , hemde exchange system manager altındaki tabların alrında servera everyone izin verdik. Exmerge ile alınan pst backuplarını 1-2 mailbox hariç hatasız bir şekilde restore ettik. Yaptıığım son analiz sonucu sorun şu;

1)eğer yeni user açarsam onunla sorunsuz mail gidiyor.

2)administrator hesabı sorunsuz gönderiyor. (bu hesapta pst backapı aldı)

3)diğer userlar gönderiyor. ama alamıyorlar (lokalde dahil)

pop3 connector olarak popcon kullanıyorum .(Yukarıda yazdığım popcon uyarısı hata değilmiş, sadece mailin sürekli göndermek için denendiğiymiş.) Popcon da hata oldıuğunu düşünmüyorum.

Teşekkürler..

Gönderildi : 14/09/2009 23:55

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi geceler,

problem herturlu kombinasyon denemesine ragmen , sistemi bastan kurmadan duzelmemiştir. Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/09/2009 06:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

E.posta alamayan kullanıcıların e.posta kutularında izin sorunlarının oluşması ihtimali var mıydı?

Gönderildi : 21/09/2009 15:17

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hayır yoktu.

Gönderildi : 03/10/2009 12:23

Paylaş: