Forum

Exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server 2003 yardım

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle kolay gelsin. Sizden bir konu hakkında yardımlerınızı bekliyorum. Exchenge server 2003 kullanıyorum ve kullanıcıyı silmeden mail hesap ismini değiştirmem mümkünmüdür. Şöyleki sistemimde yedekparca isimli bir kullanıcı var ve [email protected] şeklinde bir hesabı var fakat ahmet işten ayrıldığı için yerine gelen arkadaşın ismini girmem gerekiyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar kolay gelsin. 

Gönderildi : 01/09/2009 12:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Eski kullanıcıyı rename edin.

yada eski kullanıcıyı silin ancak mailboxı kalsın. daha sonra yeni arkadaşınıza ait bir hesap açın ve eski mailboxı yeni arkadaşınıza reconnect edin.

kolay gelsin

Gönderildi : 01/09/2009 13:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Öncelikle bu kısa zamanda dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim Mümin hocam. Şimdi kullanıcı rename mailbox isminide değiştirebiliyormuyum, 2. si hesabı silip tekrar oluşturduğumda kullanıcının tüm masaüstü olsun belgeler olsun tekrar oluşturduğumda mesala a kulanıcısını silip tekrar oluşturduğumda masaüstü ve belgeler geliyormu. Şu anda deneme imkanım olmadığı için bunlarıda sormak istedim. Çok teşekkürler üstadım. Allah razı olsun.

Gönderildi : 01/09/2009 13:58

Paylaş: