Exchange server 200...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server 2003 yardım  

 Anonim

Merhaba arkadaşlar öncelikle kolay gelsin. Sizden bir konu hakkında yardımlerınızı bekliyorum. Exchenge server 2003 kullanıyorum ve kullanıcıyı silmeden mail hesap ismini değiştirmem mümkünmüdür. Şöyleki sistemimde yedekparca isimli bir kullanıcı var ve ahmet@xxx.com şeklinde bir hesabı var fakat ahmet işten ayrıldığı için yerine gelen arkadaşın ismini girmem gerekiyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.


İyi çalışmalar kolay gelsin. 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 01/09/2009 12:37
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar


Eski kullanıcıyı rename edin.


yada eski kullanıcıyı silin ancak mailboxı kalsın. daha sonra yeni arkadaşınıza ait bir hesap açın ve eski mailboxı yeni arkadaşınıza reconnect edin.


kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2009 13:35
 Anonim

Öncelikle bu kısa zamanda dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim Mümin hocam. Şimdi kullanıcı rename mailbox isminide değiştirebiliyormuyum, 2. si hesabı silip tekrar oluşturduğumda kullanıcının tüm masaüstü olsun belgeler olsun tekrar oluşturduğumda mesala a kulanıcısını silip tekrar oluşturduğumda masaüstü ve belgeler geliyormu. Şu anda deneme imkanım olmadığı için bunlarıda sormak istedim. Çok teşekkürler üstadım. Allah razı olsun.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 01/09/2009 13:58
Paylaş: