Forum

exchange adres list...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange adres listesi

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@yenicagtr)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selamlar.

exchange 2007 kullanıyorum. outlook kullanan bir bilgisayarda mail atarken kime bölümüne geldiğimde şirkette çalışan mailbox sahibi userların listesi geliyor. ben bu listenin altında ayrı ayrı oluşturacağım gruplar altında smpt adresleri girmek istiyorum. ( bizim şirkette çalışmayan kişilerin adresleri. ) bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. exhange de bunu nasıl yaparım. 

Gönderildi : 29/08/2009 12:39

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

Bu işlemi yapabilmeniz için Exchange 2007 üzerinde "New Contact" yaratmanız gerekir.

Active Directory üzerinde replikasyon süreci bittiğinde Adres listenizde bu smtp adreslerini görebileceksiniz.

kolay gelsin.

Gönderildi : 29/08/2009 23:31

(@yenicagtr)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler fakat ben "global adres listesi" nde değil. ayrı ayrı gruplar oluşturmak istiyorum... örnek vermek gerekirse mesela Turkey altında tr dekilerin adresleri olacak. Kazakhstan altında ordakilerin mail adresleri olacak. fakat bu adresler bizim exchange de değil. sadece smtp adres oluşturmak istiyorum bu gruplar altında.... tşk.

Gönderildi : 30/08/2009 20:59

(@cenkbalci)
Trusted Member

O zaman şu şekilde yapabilirsiniz;

Öncelikle sizde olmayan bu smtp adresleri(sizde olmayan mail adresleri) için birer contact yaratıp ardından da bu contactları yeni yaratacağınız distribution gruplara(örneğin kazakistan mail grubu) üye yapabilirsiniz.

Bu şekilde denemenizi öneririm.

Gönderildi : 31/08/2009 01:35

(@yenicagtr)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler fakat bu işlemi yaptığımızda oluşturduğumuz grup "global adress list" altında oluşuyor. ben bu listenin altında olmasını istemiyorum. resimdeki gibi ayrı bir grup olsun istiyorum... bu şekilde olabilir mi acaba tşk.

Gönderildi : 31/08/2009 11:51

(@cenkbalci)
Trusted Member

Merhaba,

ilgili resmi bu linkten açamadım.Sanırım lokalinizde  yarattığınız distribution listin altına eklemek istiyorsunuz?

Gönderildi : 31/08/2009 12:00

(@yenicagtr)
Estimable Member
Konu başlatıcı

afedersiniz linki yanlış vermişim.

şimdi bakabilirsiniz.

/

kırmızı ile gösterdiğim alanda istiyorum acaba olabilir mi? 

Gönderildi : 31/08/2009 12:21

(@yenicagtr)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar fikri olan var mı ?

Gönderildi : 31/08/2009 19:41

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhaba,

Oluşturduğunuz contact'lar için attribute set edip yeni bir adres listesi oluşturacaksınız ve bu adres listesinde kriter olarak ilgili attribute bilgisini set edeceksiniz. Bu şekilde istediğiniz gibi guruplamış olacaksınız.

Kolay gelsin

Gönderildi : 31/08/2009 20:19

(@yenicagtr)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim fakat anlayamadım. google da bununla ilgili makaleler araştırmak istiyorum. konu ismi olarak nasıl arattırmalıyım ?

teşekkürler

Gönderildi : 01/09/2009 15:17

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

http://www.zdnetasia.com/insight/software/0,39044822,39215833,00.htm

tüm filteri uygulamanıza gerek yok sadece attribute için bir isim set edin ve aynı attribute ismini bu gurupta görünmesini istediğiniz kullanıcıların üzerinde de etkinleştirin.

Kolay gelsin

Gönderildi : 01/09/2009 15:49

(@yenicagtr)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ÇOK TEŞEKKÜRLER. İSTEDİĞİM GİBİ OLDU....

Gönderildi : 01/09/2009 20:16

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Seckin Bey
kullanıclara attribute yapmak istediğimde hata alıyorum bendede aynı sorun var
ne yapmak lazım
bir restart deniyeyim
sonucu size bildiririm

selamlar

Gönderildi : 01/09/2009 20:31

Paylaş: