Forum

mail sunucudan atıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail sunucudan atılan dosya formatları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@aralik78)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

SLM

iki adet mail sunucumuz var biri iceride oteki dışarıda

iceride olan sunucudan word-excel gibi ekler atınca bu karı tarafa  exel doc olarak degilde mail  sayfasında olduhu gibi cıkıyor

yani karsı taraf bunu excel olarak almıyor yada doc

sadece  kopyala yapıstır yapılmıs gibi yada elle tekrar yazılmıs gibi gozuıkuyor sayfade bu her yere atılan mail icin gecerli ve iceriden atan her kullanıcı icin

dışarıda olan sunucumuzdan attıgımızda boyle bir sorun yoktur.excel ve word olarak gitmektedir

bu nu nasıl duzeltebiliris

tesekürler

Gönderildi : 28/08/2009 16:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ben sorunu tam olarak anlayamadım ? ben bir excel dosyasını ek yapıyorum karşı taraf bunu alamıyor mu ? farkmı format tamı alıyor yani dosya uzantısı mı değişiyor ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/08/2009 21:39

(@aralik78)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba dosya formatı değişmiyor diyelimki excel olarak karsı tarafa gondermemiz gerekirken karsı tarafa excel olarak degilde mail yazdıgımız yere cıkıyor taplolar yani biz eki excel olarak ekliyorus ek karsı tarafa mail yazdıhımız yere cıkıyor bilmem anlata bildimmi bu her giden kullanıcıya bu sekilde iceriden attıgımız sunucudan bu sekilde

ama dısarıdan attıgımız sunucunda excel olarak gidiyor

Gönderildi : 29/08/2009 00:45

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

System manager altında bulunan Global Settings > Internet Message Formats üstünde sağ tuş özelliklere girip,oradaki formatlar arasında xls ve doc formatlarını görebiliyor musunuz?

Gönderildi : 29/08/2009 17:32

Paylaş: