Forum

Exchange spam filit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange spam filitreleme

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@UgurSALMASUR)
Gönderiler: 163
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar daha önce linux ile çözüm bulduğum mail  gönderme ve alma işlemine exchange server ile  devam etmek istedim ve bu nedenle   sistemime  exchange 2003 kurdum  tüm ayarlarını yaptım ve şimdi geriye kalan tek derdim pop3 ile çektiğim mailleri spoam taramasından geçirmek  bunu 3. party programlarlamı yapıcam  yoksa  exchange  bunun için bir çözümü varmıdır varsa nasıl yapabilirim yoksa 3. party bu konuda kuıllanabileceğim iyi bir spam programı ismi verirseniz çok sevinirim.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/02/2008 15:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange server mailleri pop3 ile mi alıyor ? yani pop3 connector mü kullanıyorsunuz yoksa client tarafından mı bahsediyorsunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2008 15:57

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange server mailleri pop3 ile mi alıyor ? yani pop3 connector mü kullanıyorsunuz yoksa client tarafından mı bahsediyorsunuz ?

hakan hocam merhaba   pop3  connectorle çekiyorum.(hatırlarsanız pop3 connector açılmıyo demiştim serverı tekrar yüklicem demiştim yükledim herşey düzeldi ama spam geliyor.)

Gönderildi : 25/02/2008 16:13

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Spamların gelmesi çok normal, senin xxx bir yazılım ile spam filtring yapman gerekir...

Benim tavsiyem symantec premium anti spam yada daha ileri seviye brightmail olur....

İyi günler...

Gönderildi : 25/02/2008 16:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Öncelikle MX kayıtların başka biryerdeki POP3 connector kullanıyorsun . İlk spam engellemesi burada olmadır. Yani sana bu hizmeti kim veriyor ise ilk olarak sana bu hizmeti vermeli ama bunda yeterli değil ise Eser hocamın dediği gibi 3 party yazılımlar kullanmanız lazım.Eğer bu konuda bütçe ayıramıyorsanız IMF kullanmanız gerekli . Bu konudaki makaleleri de en kısa sürede yayınlayacağız .

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2008 16:28

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle hakan bey ve eser bey çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.Mx  kayıtlarını tutan başka bi firma var onlarla irtibattayım ama ancak biz bukadar filitreleme yapabiliyoruz diyorlar bende 3. party bi anti spam programı kurucam exchange üzerine eser beyin tavsiyelerini dikkate alıcam fakat  bütçe ayıramadığımız bir durum ortaya çıktığında IMF dediğiniz  3.party yazılımmıdır yoksa exchange uygulamasımıdır?

Gönderildi : 25/02/2008 17:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Exchange sp2 kurduktan sonra gelecektir. Ücretsiz ve ms ürünüdür . Bence denemenizde fayda var.

http://www.msexchange.org/tutorials/microsoft-exchange-intelligent-message-filter.html

Gönderildi : 25/02/2008 18:31

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim hocam linkteki makaleyi takip ederek yapılandırdım.umarım işe yarar.

Gönderildi : 25/02/2008 18:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

sorun olursa yine buradayız.

Gönderildi : 25/02/2008 19:00

Paylaş: