Forum

Messaging Records M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Messaging Records Management

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@ArdaTAN)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

MRM tabını exchange 2007 de hem mailbox server role üzerinde hem server conf. hemde mailbox özelliklerinde görüyorum.Bu tab ne iş yapar.Hangi durumlarda uygulanır.Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 28/07/2009 07:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

MRM daha önceki Exchange Server sürümlerinde çok fazla detaylı ve kullanışlı değildi ancak Exchange Server 2007 ile gelen en büyük değişikliklerden ve yeniliklerden birisi oldu.

MRM ile kullanıcılar mesajlarını istedikleri gibi yönetebiliyorlar, kategorize edebiliyorlar vs. Bunun için de Managed Default Folders sekmesi vardır Exchange Management Console üzerinde ve yine EMS üzerinden de yapılabilen bir işlemdir.

Örnek vermek gerekirse ; gelen kutunuzda 100 kb'tan büyük mesajları farklı bir klasöre taşımak istiyorsunuz ve bunu Managed Default Folders ile ilgili bir policy yazarak gerçekleştirebiliyorsunuz. bunun gibidaha pek çok özelliği kullanabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/07/2009 11:29

(@ArdaTAN)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam peki bu policyleri yazdık diyelim MRM nerde devreye giriyor veya policy yazıldıysa MRM ye niye ihtiyaç var.

Gönderildi : 28/07/2009 23:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

konu hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki adresten alabilirsiniz

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd297955.aspx

Sorunuza gelince, bunu merkezi olarak yaptığınız için kullanıcıdan bağımsı bu işlemlerin otomatik olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2011 02:35

Paylaş: