Forum

Exchange 2007 ile İ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 ile İşyeri Dışı Yardımcısı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@HakanHOSOGLU)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Şirketimizde Out Of Office Assistant'ı aktif hale getiren kullanıcıların belirli bir template'i kullanmalarını istiyoruz. Bunu sağlamak için Exchange tarafında yapılabilecek bir şey var mı? Ya da Transport Rule'da yapabileceğim bir rule tanımlaması mevcut mu? Yani konuyu kullanıcıların insiyatifine bırakmak istemiyoruz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla,

Gönderildi : 24/07/2009 15:28

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

(@HakanHOSOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevap için çok teşekkür ederim ancak sanıyorum  sorum yanlış anlaşıldı, Exchange tarafındaki konfigürasyon ya da Outlook'tan İşyeri Dışı Yardımcısı'nı aktif etmekte sıkıntı yaşamıyorum. Benim yapmak istediğim Outlook'u kullanmadan Exchange Server üzerinde Transport Rule'u kullanarak istediğim kullanıcının İşyeri Dışı Yardımcısı'nı aktif etmek. Yani Outlook'lardan tek tek hiç bir ayar yapılmasını istemiyoruz.

Gönderildi : 24/07/2009 18:56

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Exchange 2007 üzerinde nasıl yapılıyor kısmını bulamadım ama, 2007 ile entegre çalışan bir program buldum.Belki işine yarar.Daha önce portal üzerinde konuşulmuştu ama bulamadım o postu..

http://www.symprex.com/products/out-of-office-manager/

Gönderildi : 24/07/2009 19:10

(@HakanHOSOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Anladığım kadarıyla Exchange üzerinde bunu yapan bir tool yok. Önerdiğiniz yazılım için teşekkür ediyorum ancak böyle bir iş için 395 $ fiyat gerçekten çok yüksekmiş, yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar... 

Gönderildi : 24/07/2009 19:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange kanadında değilde client tarafında bu işlemi yapabilirsiniz. aşağıdaki makaleyi incelermisiniz;

http://email.about.com/od/outlooktips/qt/et_auto_reply.htm

kolay gelsin

Gönderildi : 27/07/2009 18:45

(@HakanHOSOGLU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server tarafında yapılabildiğine dair hiç bir şey bulamadım, client tarafında yapmak istemiyoruz, ayrıca sanıyorum client tarafında Out Of Office Assistant'tan yapmak daha kolay. 

Yine de yardımlarınız için çok teşekkürler...

Saygılarımla, 

Gönderildi : 27/07/2009 19:36

Paylaş: