Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ATRN HAKKINDA

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
629 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar.sizden küçük bir yardım isteyecem . Domain name sürekli blok listelerine düştüğünden doruk netten adsl mail hizmeti aldım.Neyse hesap acıldı Domain name Ns kayıtlarını doruk netin iplerine yönlendirdim.

Atrn kayıtları doruk net tarafından bana bilgiler geldi.Neyse ben server 2003 server exchange smtp server kullanıyorum..
şimdi bu ayarları exchange ayarlamam gerekli nasıl yapmalıyım.

Yani hangi menülere girmem gerekli bu bilgiler..

gelen mailde

Smtp Bilgileri (Smart Host)
Kullanıcı adı .....
Şifre.....
Host.....

gönderilmiş bide şöyle bişi demişler bu nedemek onuda anlamadım..

DNS kayıtları bizim üzerimizde tutulmayacak  ise MX ve A kayıtları aşağıdaki gibi girilmelidir;

IN MX 10 mail.bloktekstil.com.tr.
          IN MX 20 etrn.doruk.net.tr.

mail  IN A 212.58.5.201

Gönderildi : 25/06/2009 16:52

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Konu başlıklarında veya konu içeriğinde büyük punto'lar kullanılmamalıdır. Forum kurallarına rivayet edelim

Gönderildi : 26/06/2009 13:30

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member

hiç bir işlem yapmana gerek yok sistem managerdan ayar yapıcaksın ve sana bir bat dosyası yolluyacaklar onu rootun altına kopyala onun için port açman lazım okadar doruk sana yolluyor dns deki mx kayıtlarını ve ns kayıtlarını sil ben de aynı sistemi kullanıyorum ve doruk bu konuda başarılı yardıma ihtiyacın olursa buradan devam edelim.

Selametle

Gönderildi : 26/06/2009 14:53

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member

uğur bey sizde artık bu forum kuralı mevzularını bırakın insanlar yardıma ihtiyaçları olduğu için buradalar demekki sıkışmış ve yardım talep ediyor o kişi esnada patronuna yada amirine işi bitirmek için çaba sarfediyor lütfen böle ince ayrıntılara takılıp insanların yardım almalarını geciktirmeyelim bu forumun amacı insanlara yardım etmek daha doğrusu herkesin bir birine yardımcı olmasını sağlamak ama sizler forum kuralı diye bir şey tutturmuşunuz gidiyorsunuz bu sitede zaten kimse argo yada küfürlü konuşmuyor ki öle karakterde de hiç bir kimse yok bu forumda ama siz ufak şeylere takılıyosunuz harf büyüktü küçüktü bunlar önemsiz ve yersiz şeyler eğer edebiyat öğretmeniyseniz o farklı tabi herkes iş derdinde ekmeğinin derdinde o sıkıntı içinde imla yada yazım kurallarına kimsenin dikkat edeceğini sanmıyorum

anlayışınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/06/2009 14:58

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sn.Linux1371;

Her kurumun yada topluluğun olduğu gibi Çözüm Park Portalınında belli kuralları var ve bizler elimizden geldiğince bu kuralları uygulamaya çalışıyoruz. Bu kuralları uygulamaya çalışmamızdaki tek amaç portalımızın ilk kurulduğu günden beri süre gelen çizgisini devam ettirebilmek. Biz bu kuralların uygulanma aşamasında sizlerden destek beklerken bu tarz yazdığınız yazılar ve bizleri portalımızın çizgisinden sapmaması için harcadığımız emek için suçlarcasına takındığınız tavırlar bizleri oldukça üzmektedir.  Ayrıca kurallarımızı okursanız postlarınızın Forum Kurallarına uymaması durumunda postunuz uyarı yapılmaksızın siline bilir ibaresinide göreceksiniz. Ama arkadaşım insiyatif kullanarak bu postu silmeyerek sadece uyarı yapmakla yetinmiş. Bu davranışı ile  bence suçlamayı değil postun devamını engellemediği için teşekkürü hakkediyor. Sizin tarafınızdan ufak görünen şeyler bizim tarafımızdan malesef okadar ufak görünmemektedir. Sizler sadece post açıyor ve cevap istiyorsunuz yada açılan bir posta cevap veriyorsunuz. Bizler ise sizin postlarınıza cevap vermeye ve ek olarakta ileride aynı sorunu yaşayacak kişilere referans olması için etiketleme, arama motorlarına kayıt, loglama v.s gibi işlerlede uğraşıyoruz.Aramızda kimse edebiyat öğretmeni değil bildiğim kadarıyla ama bu demek değildir ki postların içeriği bizim için önemsiz, insanlar nasıl isterlerse o şekilde yazsınlar. Aksine postların içeriği kadar ne tarzda yazıldıklarıda yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı bizler için oldukça önemlidir. Her eleştiride haklılık payı vardır mutlaka ve bu eleştirinizde dikkate alınıp tarafımızdan değerlendirilecektir. Ama internet ortamında yazdıklarınızın tamamının büyük harflerden oluşması karşınızdakine bağırmak yada karşınızdakini azarlamak anlamına geldiğini heralde biliyorsunuzdur. Ayrıca 23 Şubat 2008 den beri Forum Kuralları hakkında üyelerimiz bir çok kez uyarıldılar ve uyarılar dikkate alınarak postların büyük bir çoğunluğu kurallar çerçevesinde değiştirildi. Kurallara uygun açılan postların hangisinde tarafımızdan yapılan bir uyarı mevcut sizce? Portalımız üzerinde sizlerden hiçbir maddi beklenti içerisinde olmaksızın sorunlarınıza çözümler üretilmekte ve bu iş için hiç kimse hiç kimseye bir bedel ödememektedir. Bizler sizlerin para ödeyerek danışmanlık hizmeti aldığınız bir kurum değiliz. Burada bulunan herkezin bir işi var ve bizler ayıra bildiğimiz minnacık zaman diliminde dahi sizlere çözümler üretmeye çalışıyoruz. Taktir edersiniz ki sizin acil olan işleriniz olduğu gibi bizlerinde acil işleri olabilir ve postlarınıza bakamayabiliriz. Siz postun başlığında istediğiniz kadar acil, yandım bittim, kurtarın beni, sıkıştım v.s gibi ibareler kullanın. O posta cevap verebilecek arkadaşım ne zaman müsait olursa o zaman bakacaktır ve cevaplaya bileceği postlara baktığında tabiki öncelikle başlığı okuyacaktır. Eğer siz başlıkta sadece acil yada anlaşılmayan birşeyler yazdıysanız cevap yazacak arkadaşım kısıtlı zamanı olduğundan büyük ihtimalle o postla ilgilenmeyecektir. İşte bu tarz sorunların önüne geçilmesi ve sizlere daha hızlı yanıtlar verebilmemiz için 21 maddeden oluşan Forum Kuralları oluşturulmuş ve bizler gibi sizlerinde bu kurallara uyması beklenmiştir ve beklenmeye devam edecektir. Her yerin ve her kurumun kuralları olduğu dibi Çözüm Park Portalı' nında belirli kuralları olmasından daha doğal bir şey olamaz. Bizler çoğu zaman post silmek yerine uyarı yapıyoruz. Sizlerden beklentimizde bizlere kızacağınıza yada olumsuz eleştiriler yönelteceğinize postunuzu bulabildiğiniz en uygun zamanda Forum Kuralları çerçevesinde düzeltmeniz. Umarım sizlerden çok şey istemiyoruzdur.

Sizin ve diğer portal sakinlerinin anlayışlarına teşekkür ederek açtığınız postların olabildiğince forum kurallarına uymasına özen göstermenizi rica ederiz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/07/2009 14:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sinan hocam,

Bu müthiş bilgilendirme için teşekkürler.Ugur Hocam,Forum kurallarını hatırlattığın için sanada teşekkürler.

Gönderildi : 06/07/2009 14:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

---------------------------------------------------------------------------------------

Konuyu iyi okumadınız sanırım. 
linux1371 isimli arkadaşımız güzel bir şekilde durumu anlatmış. Lütfen okumadan yazmayalım. Bu da gereksiz post kirliliğine neden oluyor.

Gönderildi : 07/07/2009 23:36

Paylaş: