Forum

Exchange 2003 Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Server Smtp Sorunu 0x80042109

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli hocalarım benim yaşadığım sıkıntıyla ilgili formda bir konu bulamadım.

Öncelikle yapıdan bahsedeyim win2003sbs ve exchange 2003 server kurulu. Outlook ta önce pop3 hesabı sonra exchange kurulu benim bildiğim kadarıyla bu şekilde bi kurulum olursa exchange data mantığıyla çalışıyor yani 3 üncü bir parti yazılıma ihtiyaç duymadan pop3, smtp connector kurmadan mailleri çekiyor exchangeye aktarıyor ve yedeklenmiş oluyor. Sorunuma gelince mail göndermek istediğimde "mail.xx.com - Gönderiliyor' görevi bir hata bildirdi (0x80042109) : 'Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISP) başvurun." bu hatayı veriyor ISP firmamızla görüştük bir sorun yok dedi. İnfo hesabını dışardan bir pc ye kurdum hesabı sınadım herhangi bir hata vermedi mail gönderdim gitti fakat gelen maili forwedledim geri gelmedi defalarca denedim olmadı. Exchange server üzerinde pop3, smtp, imap4 gibi servislere baktım çalışıyor serverimi restartettim servislerimide restart ettim ama hernagi bir değişilik olmadı hala aynı bununla iligli nasıl bir çalışma yapmam gerekir şimdiden teşekür ederim.

Gönderildi : 17/06/2009 01:56

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

Bu davranış, MSN kendi ağına bağlı olduğunuzda iletilerin başka bir SMTP sunucusuna gönderilmesine izin vermediğinden oluşur.

Bu davranışa geçici bir çözüm için, MSN SMTP sunucusu üzerinden e-posta gönderirken kullanılacak yeni bir profil oluşturun

Gönderildi : 17/06/2009 13:57

(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb. değerli hocam sorunu hallettim bu firma benim müşterim adapazarında bir firma doğal olarak telekom tarafından değiştirilen smtp portu istanbul hariç 587 oldu aklıma sonradan geldi server üzerinde değiştirip denedim olmadı ISP firmasını aradım değiştirmelerini söyledim ve sorun düzeldi şuanda sorunsuz çalışıyor teşekür ederim.

Gönderildi : 17/06/2009 15:03

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Rica ederiz , geri bildirim için teşekkürler ...

Kolay gelsin

Gönderildi : 17/06/2009 20:22

Paylaş: