Forum

Exchange 2007 550 5...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 550 5.7.1 Unable to relay hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
329 Görüntüleme
 ktok
(@ktok)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket içinde farklı iki domain yapımız ve iki exchange server'ımız mevcut  her ikisinden mx kayıdı var ve farklı ip bloklarındalar biri abc.com.tr digeri qqq.abc.com.tr her iki domainden dışarıya mail gönderilebilmekte yalnız iki bu domain üzerinden birbirlerine mail gönderilmeye çalışıldığı zaman abc.com.tr domaini üzerinden qqq.abc.com.tr "550 5.7.1 Unable to relay" hata mesajı dönüyor. qqq.abc.com.tr domainden abc.com.tr domain'e mail gönderilmeye çalışıldığı zaman ise "teslim gecikti" mesajı dönmekte relay ayarlarına kadar herşeyi kontrol ettim ama sorun hala devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 16/06/2009 14:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

send connector üzerinde qqq.abc.com.tr domainini tanımlayarak denediniz mi?

yada internal bir send connector yapılandırabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 16/06/2009 15:57

ktok
(@ktok)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

send connector üzerinden qqq.abc.com.tr domaini tanımı mevcut internal send connector yapılandırmasınıda denedim ama hala hata mesajları geri dönmekte.

Gönderildi : 16/06/2009 16:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

şirket içinde ayrı ip bloklarında ayrı domainler demişsiniz.

Bu domainler arası trust veya herhangi bir ilişki var mı?

Gönderildi : 17/06/2009 23:29

ktok
(@ktok)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugra bey merhaba,

Evet her ikiside farklı domain ve farklı ip bloklarında aralarında herhangi bir ilişki ve trust mevcut deil. Zaten bunu yapmamızın amacıda aralarında ilişki olmasını istemiyoruz tamamen farklı bir hizmet için kullanılacak.

Gönderildi : 18/06/2009 14:58

Paylaş: