Forum

2003 Server üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Server üzerinden Hotmaile Mail atamıyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba benim şöyle bir sorunum var...

windows 2003 server ve exchange kurulu bir sistem var mail ayarlarında 2 gün önce bir sorun oldu. domain name spama takılmış temizleme işlemlerini yaptım ama hotmail adresine mail atamıyorum.mail attığım zaman bana böyle bir dönüş maili geliyor bunun için exchange bir ayar yapmalımıyım yoksa başka bir yolu varmıdır...

İletiniz, belirlenen alıcılardan bazılarına veya tümüne ulaşmadı.

Konu:

Tarih: 03.06.2009 09:10

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamadı:

[email protected],03.06.2009 09:24

Alıcının e-posta sunucusuyla bir SMTP iletişim sorunu oluştu. Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

<ferhat.com.tr #5.5.0 smtp;550 OU-002 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support>

yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 03/06/2009 12:58

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Tekrar spam kontrolü yapar mısınız? Bazen listelerden çıkmak 48 saat ten fazla sürebilmekte.

Gönderildi : 03/06/2009 13:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

evet sinan hocamın da dediği gibi listeleri tekrar gözden geçirin. süre biraz uzun kalabiliyor.

ayrıca reverse,spf gibi kayıtlarınızı kontrol edin.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/06/2009 14:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hocam şimdi şöyle benim adresim hotmail tarafından sanırım blok edilmiş ama ben o blok'u hotmail tarafından nasıl çözecem onu bilmiyorum.postmaster diye bir yer vermiş oradan bişey yapamıyorum.türk telekom ile konuştum malesef onlar hayata küsmüşler hiç yardımcı olamıyorlar.

araştırmalarım arasında türk telekom en çok spama takılan ısp firmalarından biri.

bana biraz daha yardımcı olursanız sevinirim.

tşk

Gönderildi : 04/06/2009 18:11

Paylaş: