Forum

Pop3 mailbox sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pop3 mailbox sorunu

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
328 Görüntüleme
(@InanOzluoglu)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange ile alakalı olarak sıkıntı yaşadığım bir konu var.. Şöyle ki ; AD yapısı altında Exchange yapılandırılmış kullanıcılarımızdan birisinin kendi bilgisayarındaki Outlook 2003 exchange hesabı üzerinde herhangi bir sıkıntı yok mail gönderme / alma, calisan kurallar vs vs. Fakat kullanıcının bilgileriyle şahsına ait laptop da pop3 kurulumu yaptıgımda kullanıcının exchange serverdaki maillerinden sadece gelen kutusu içinde olanları çekebiliyorum misal gelen kutusu altına başka dosyalar açılmış (müşteriler,şirket vs) ve belli kurallar aracılıgıyla bu klasörlere mailler yönlendiriliyor. gariptir bu dosyalara düşen mailleri pop3 yani laptop tarafında göremiyorum.. sorun laptopdadır dedim baska bir PC de yapılandırdım yine pop3 olarak.. ama yok normalde 1500 gibi gözüken toplam mail sayısı gelen kutusunda olan 300 maili download ediliyor pop3 üzerinde ve bu durum böyle devam ediyor gelen kutusu genelinde altındaki dosyalara düşen mailler pop3 hesabında görüntülenemiyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa bir yardımcı olabilir mi acaba?

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/05/2009 20:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Pop3 servisini açtınız mı?

Gönderildi : 28/05/2009 20:51

(@InanOzluoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Sadece bu kullanıcı ile ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Diğer kullanıcılarda Pop3 kullanıyor böyle bir durum yok.

Gönderildi : 28/05/2009 21:01

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

User limit uygulanmış ise mailboxu dolmuş olabilir kontrol edermisiniz?Ek olarak ilgili user yeni açılan bir user mı mailboxu ile bağlantısı varmı kontrol edermsiniz?

Kolay gelsin

Gönderildi : 29/05/2009 01:02

(@InanOzluoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle ilginiz için teşekkürler..

user için herhangi bir limit sözkonusu degil.. onun haricinde yaklasık 3-4 yıldır kullanımda olan bir account.

baya birşey kurcaladım ama hiçbir mantıklı açıklama aklıma gelmiyor..

Gönderildi : 29/05/2009 12:39

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Peki client tarafında outlookta sp yuklumudur? Ek olarak loglara düşen bir hata varmı?

Gönderildi : 30/05/2009 01:43

(@InanOzluoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

herhangi bir hata maili veya log görünmüyor. Outlook tarafında SP derken spam ? service pack? orasını anlayamadım..

Gönderildi : 01/06/2009 00:51

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Service pack yuklumudur office tarafında demek istedim.

Gönderildi : 01/06/2009 02:49

(@InanOzluoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

hem sorun yasanan laptopda hemde baska bir PC de denedim durum aynıydı. Fakat bu bahsi geçen laptop a yeni format atılmıştı ve vista yüklenmişti ne kadar güncelleme varsa gözüken hepsini yapmistim ama tekrardan güncelleştirmeleri kontrol ederim. Sagol

Gönderildi : 01/06/2009 14:23

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Bilhassa security updatelerini ve office service pack durumunu kontrol edip bildirirseniz devam ederiz.

Gönderildi : 01/06/2009 17:13

Paylaş: