Forum

IPHONE mail yapılan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPHONE mail yapılandırma problemi

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
381 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Iphone  2G için bugün Turkcell üzerinden 250 mb internet paketi tanımlattım. Tek amacım var cihaz üzerinden mail alışverişi yapmak. Sistemimiz pop3 connector yapıda olduğundan mailler 15 dakika da bir gelmekte ve bu cihaza sahip kullanıcım mailleri host ettiğimiz serverdan mailleri direk almak istiyoruz.
Mail yapılandırması için : pop3 bilgisi mevcut
SMTP bilgisi mevcut portlar belli.
Cihazın yazılım versiyonu : 2.0.x
fakat save et dediğimde SSL sorusunu soruyor ve cihaz bir süre bekliyor daha sonra failed yani bağlanamadım diyor ve mail hesabının kurulumu bir türlü gerçekleşmiyor.
Bu durum ne ile ilgili olabilir. Acaba maillerimiz HOST eden firmanın SSL desteğimi yok ve cihaz SSL olmadan bağlanmam mı diyor.
Sonuçta bu ayarlar outlook üzerinde çalışıyor ve mail alışverişi gerçekleşiyor.

Gönderildi : 28/05/2009 19:17

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

Ilk kurulum esnasinda size sormadan ssl aktif olarak geliyor. Ayarlar menusunden mail pop3 ayarlarinda ssl secenegi deaktif ediliyordu. (pop3 110, smtp 25) Benimde basima gelmisti pop3 kurulum esnasinda ancak suanda elimde cihaz olmadigi icin tam menusunu tarif edemiyorum.

Gönderildi : 28/05/2009 19:49

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Yani Onur diyosun ki önce SSL desteğini kapat daha sonra kurulumu yap öyle mi?

Gönderildi : 28/05/2009 20:16

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Deniz Bey,

Pop3 hizmetini SSL uzerinden veriyorsaniz yani port 995 ise ssl secenegi aktif durumda olmadilir aksi takdirde 110 nolu porttan hizmet veriyorsunuzdur ki bu durumda da sll deaktif duruma  getirmelisiniz.

Gönderildi : 28/05/2009 20:27

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler Haklısın onur çalıştı bu şekilde. mail alımını yapıyorum şimdi gönderemiyorum. 🙂

Gönderildi : 28/05/2009 20:49

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Gönderim yapabiliyorum. Fakat yaptığım tek şey SSL desteğini kapatmak oldu. Gönderimde bir süre problem verse de kendiliğinden gönderim yapabildi.

Teşekkürler

Gönderildi : 28/05/2009 21:12

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Gecmis olsun.

Ilk mesajimda da belirttigim gibi default kurulum esnasinda ssl destegi aktif olarak geliyor ve manuel olarak deaktif edilmesi gerekiyor.

Gönderildi : 28/05/2009 22:01

Paylaş: