Forum

send/receive sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

send/receive sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
314 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

sızlerden mumkunse exchange 2007 de yasadıgım sıkıntı hakkında yardımcı olmanızı rıca edecegım.Sorunuma gelecek olursam;

Yapımda Server 2003 var , exchange 2007 var.Son ıkı gundur kullanıcıların cogunda send / receive sorunu yasamaktayım.Inboxda optıonsdakı ayarlara baktım.Kullanıcı maılbox kota boyutlarına baktım.Ancak sorunu bı turlu cozemedım.Kullanıcı send/ receive yaptıgında detaillerden bakıyorum % 30,%40 oluyor ancak ol sekılde kalıyor.Bu sorunu nasıl halledebılırım.Forumları ınceledım ama pek acıklayıcı bılgı bulamadım.Yardımlarınızı rıca ederım.

saygılarımla

Gönderildi : 26/05/2009 02:28

(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member

Kullanicilarin cogunda demissiniz, ama genede send receive yapamayan kullanicilarin pst dosyalarinin boyutlarina bakmakta fayda var. Exchange de varsayilan limit 2GB ve 1,5GB civarlarindayken bile send receive problemi  yasanabiliyor.

Gönderildi : 26/05/2009 03:27

(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam cevabınız ıcın tesekkur ederım.Kullanıcıların pst boyutlarına baktım.Ornegın bı kullanıcının pst'sı 1.5 Gb.Bu doldugu ıcın yenı bı pst yaratmıs ve maıllerını yenı pst ye yonlendırıyo.Inbox boyutunuda baktım ancak onun lımıtıde (max:250 mb kullanıcı 100 mb boyutunda  ).Inboxındada sorun yok yanı.Ama send /receıve yapıldıgında yıne % lerde takılıyor.

saygılarımla

Gönderildi : 26/05/2009 15:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Userlara uygulanan limit size varmı? ADUC propertiesten bakın.Ek olarak şirket geneline uygulanan limit size olabilir exchange system manager kısmından limit sizeları kontrol ediniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 26/05/2009 15:16

Paylaş: