Forum

Exchange 2003 Troja...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Trojan Problemi

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Reactions
516 Görüntüleme
(@CemalSumlu)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Windows Server 2003 Enterprise Sp2 işletim sistemi uzerinde Exc2003 Enterprise Sp2 kullanmaktayim.

Ayrica Symantec Brightmail antiSpam 6.05  yazilimi mevcut antivirus olarak ise Nod32 2.70.39 bussiness versiyonu yuklu.

C:\WINDOWS\Temp\bmidir pathi altinda surekli 534324.scr  uzantisinda farklı dosya ısımlerınde trojan gelmekte ve Nod32 win32/wigon.BL trojan olarak gormekte burdan alıp karantinaya atmakdatir. tahminim brightmail in kullandigi bir directory. fakat bu path altında nod32 surekli bu trojanı bulup karantinaya atmakta.

Sureklı hic durmadan trojan gelıo nod32 karantınaya alıyor. bu boyle devam edıyor anladıgım kadarı ıle bu trojan bı yerlerde war sureklı kendını cogaltıyor.Full scan yaptıgımda bulamadım. acaba dısarıdan sureklı spam gonderen varmı dusuncesı ıle smtp maıl trafıgını durdurdum ama nafıle sureklı nod32 buluyor karantınaya atıyor.dogal olarak exchange performansını da etkılıyor.

Bu dertten kurtaracak bır removal tool varmı bıldıgınız?

Gönderildi : 06/04/2008 21:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

spam ile virüsleri birbirine karıştırmamak lazım . Bright mail spam filtrelemesi yapar virüs değil , ancak ek lisans alırsanız bu şansa sahipsiniz.

Kullandığınız virüs programı ise exchange uyumlu olmadığı için sorun yaşamaya devam edeceksiniz. Sizin ilk olarak exchange server için dizayn edilmiş bir anti virüs programı almanız gerekmektedir.

mail security for exchange

http://cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/24/symantec-mail-security-for-microsoft-exchange-kurulum-ve-y-netim-b-l-m-1.aspx

http://cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/24/symantec-mail-security-for-microsoft-exchange-kurulum-ve-y-netim-b-l-m-2.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2008 22:12

(@CemalSumlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bilgi için teşekkürler hakan hocam, brightmail uzerinde antivirus lisansı da mevcut zaten sanırım belirtmemişim. kalıcı bir çözüm temin edinceye kadar bu problemi ortadan nasıl kaldırabilirim ?

Gönderildi : 06/04/2008 23:37

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

BrightMail de antivirüs de lisanslı ise niçin Nod32 kullanıyorsun ?

Birde brigtmail loglarına bakarmısın sürekli olarak spam olarak gelen maillerin içinde trojan olma ihtimali yüksek.

Gönderildi : 07/04/2008 00:00

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Selam;
vil.nai.com/vil/stinger/default.aspx linkteki programı indirip güvenli kipte taratırmısınız.
Karspersky ilede deneyebilirsiniz
Selamlar

Gönderildi : 07/04/2008 00:00

(@CemalSumlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Eser hocam selam,

Nod32 yi işletim sistemi için kullanıyorum.

Brightmail loglarında bişi bulamadım, bi yerlerde bu tojan surekli kendini cogaltiyor. birde guvenli kipte taratip deneyecegim.

Gönderildi : 07/04/2008 00:36

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Eser hocam selam,

Nod32 yi işletim sistemi için kullanıyorum.

Brightmail loglarında bişi bulamadım, bi yerlerde bu tojan surekli kendini cogaltiyor. birde guvenli kipte taratip deneyecegim.

Başlat-->Çalıştır-->Msconfig yazıp enter yapın gelen menüden başlangıç (startup) sekmesine geçin orada bilmediğiniz programların yada şüpeli olan programların işaretini kaldırın.
Emin olamıyorsanız ekran görüntüsü koyun bakalım..
Ek olarak Trojan Hunter Fixliyormuş denemenizi öneriyorum.

Gönderildi : 07/04/2008 01:06

(@CemalSumlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Trojan Hunter ile de tarattım bişi bulamadı. 

Msconfig de ise bişi yok. 

Gönderildi : 07/04/2008 20:16

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Güncel ad-aware programı ile sistemi full taratıp sonucu bildirirmisiniz ? 

Gönderildi : 07/04/2008 21:21

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Son durum nedir ne değildir ?

Gönderildi : 12/04/2008 01:00

(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member

Merhaba

Antivirüs programınını action ayarlarından otomatikleştirirsen devamlı uyarılardan kurtulursun, ama ben kökten çözüm istiyorum diyorsan hakan hocamın dediği gibi antivirüs programını değiştirmen gerek:) 

Gönderildi : 12/04/2008 01:13

(@CemalSumlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Nod32 yi kaldırmak zorunda kaldım zaten owa ayarlarını bozdu zaten, ad-aware ile arattım bişi bulamadı.

Gönderildi : 13/04/2008 02:53

Paylaş: