Forum

Exchange local de m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange local de mail sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sabah geldiğimde SBS 2003 SERVER açılmıyordu. Ben Acronis backup kullanarak sistemi geri döndüm. Daha sonra günlük exc. backup geri yükledim. Önce localde mailleşme sorunu yaşadım. Fakat baktığımda sorunu Cache modda gördüm. Eğer cache modda çalışırsam sistemim localde mail alamadığını fark ettim ve kaldırdım cache modu. Şimdi sadece 1 client cache modu kaldırmama rağmen başta mailler geldi şu anda tekrar içerde mail gönderimi yapabiliyor fakat alım yapamıyor.
Var mı önerebileceğiniz birşey.

Teşekkürler

Gönderildi : 14/05/2009 18:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

o kullanıcının mail profilini outlookta tekrar oluşturup denermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 14/05/2009 22:17

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam tek hesap olduğu için sildirmiyor. Arşivleyip veya yeni bir ver dosyası mı yaratmak lazım.

Gönderildi : 15/05/2009 00:45

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

yeni bir veri dosyası yarattım hesabı sildim tekrar oluşturdum olmadı, başka bir pc ye tanımladım hesabı o da maalesef çalışmadı. hala mail gönderiyor fakat mail alamıyor. Exchange serverda tetiklemek lazım nedir anlayamadım.

Gönderildi : 15/05/2009 01:20

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Önce Aktive Directory de sorunlu userinin üzerinde sağ tıklayarak Exchange Task kısmından mail baksını delete yaparsın. Sonra ESM (Exchange System Manager) de Mail box klasörünün üzerinde sağ tıklayarak run claen up agent çalıştırırsınız.Silenen mail box sı bulursun, zaten silindiği belli olmuştur, üzerin de sağ tıklayarak purge dersin ve mail boxsini sildiğin kullanıcını gösterirsin ve mail box si bağlarsın. Kolay Gelsin.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/38534.aspx

Bu yöntemi tavsiye eder misiniz?

Gönderildi : 15/05/2009 01:52

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

purge ettim ama mailbox tamamen gitti 🙂

mailboxı yeniden yarattım şu anda çalışır durumda.

Gönderildi : 15/05/2009 02:31

Paylaş: