Forum

Uzak Masaüstü Netsi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Uzak Masaüstü Netsis Üzeri Yazıcı Problemi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,657 Görüntüleme
(@orcun345)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Windows server 2012 R2 kullanıyoruz. Uzak masaüstü ile bağlanan bir noktamız var. Oraya yeni yazıcı aldık ( HP ink tank wireless 415 ) fakat server üzerinden netsis'e bağlandığında herhangi bir döküman çıkaramıyor.Yazıcıyı görmüyor. Yazıcıyı server'a kuramadık nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/06/2020 08:55

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Server tarafında uyumlu seriye göre driver yüklemen işini kolyalaştırır.

Örnek : HP Laserjet Plus gibi.?

Kolay gelsin.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/06/2020 12:52

(@orcun345)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

HP Ink Tank Wireless 415 yazıcımın markası bu fakat Server2012 R2 driver bulamıyorum acaba desteklemiyor mu

Gönderildi : 01/07/2020 12:42

(@tanerk)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Yazıcıyı program mı görmüyor? RDP yaptığınız server üzerinde not defterinden çıktı alabiliyor musunuz?

RDP yaptığınız pc'de Yerel kaynaklar sekmesindeki yazıcılar kutucuğu işaretli mi?

Server üzerindeki easy print özeliğini kontrol edebilir misiniz?

gpedit.msc > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Printer Redirection

Printer Redirection altında Use Terminal Services Easy Print printer driver first özelliğini disable ediniz. Tabii bu durumda driver gerekebilir.

Gönderildi : 01/07/2020 14:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Yanlış tercih yapmışsınız yol yakınken değiştirmeye bakın. Bu tip home user level cihazların RDS de sorun yaşaması çok normal. Server driver desteği yok uygun olabilecek usb mode sürücüleri de görünmüyor support'unda. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2020 17:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

İbrahim' e kesinlike katılıyorum, henüz 22 yaşında iken ilk çalıştığım şirkette bunu acı bir şekilde tecrübe ettim, sonra neden network printer' ların ya da kurumsal serinin daha pahalı olduğunu anladım. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2020 14:48

Paylaş: