Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netsis 8.0.6 versiyonu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
624 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Netsisin en son çıkan versiyonuna geçtik.Ama kablosuz ağda ve powerline ile bağlanan bilgisayarlarda çok yavaş,çok ağır işlem yapılıyor. Bununla ilgili hertürlü ayarları kontrol ettim.Netsis destek ile görüştüm ama cevap yok henüz.Daha önce netsis7.0 ı kullanıyorduk.onda bukadar ağırlık yoktu.

Yardımlarınızı ve fikirlerini bekliyorum.

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 16/06/2015 16:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu tarz sistemleri kullanırken kablolu ağ üzerinden ilerlemenizde yarar var. Kullandığınız sürüm web versiyonumu? Web değil ise zaten kurulumda sisteme bir çok dll atıyor ve yapı buradan işliyor. Web base olarak tasarlanan sistemler wifi üzerinden pek sıkıntı yapmaz ancak sizin uygulamanız web versiyonu değilse biraz ağır kalır. İlla kablosuz olacak ise iyi bir Access Point kullanmalı en az 350 Mbps bir cihaz ile ilerlemelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/06/2015 22:30

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba,

Netsis yeni versiyon v8 bir müşterimizde güncelledi ilgili firma, görselliğe önem verdikleri için muhtemel yavaşlık ondan kaynaklı, biz wifi ile de kontrol ettirdiğimizde bir soruna rastlamadık, ap ile ilgili olabilir sorununuz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/06/2015 22:57

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Merhaba yeni versiyonunda kablo ile bağlansanız bile bir yavaşlık söz konusudur. Kablosuz daha yavaşlayacaktır. 

Biz Netsis ve farklı başka bir programı karşılaştırmasını yaptık. Netsis kablo takılı iken 4 sn de cevap verirken diğer program 2 saniyede.

Bunun üzerine network yoğunluğunu eklerseniz  süre artacaktır.

Gönderildi : 17/06/2015 01:18

Paylaş: