Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

logo go plus taşıma

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
6,170 Görüntüleme
(@yusufkenancan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

logo go plus 2.22 kullanıyorum.yerel disk d de kurulu proğram,harddiskim biraz sorunlu gibi geldi bana bende yeni bir harddisk alacam aynı makinaya takacam.Windows 7 sistemi kurup yerel disk d deki kurulmuş olan dosyaları komple kopyalayıp yeni harddiske aktaracam.lisansla ilgili herhangi bir sorun yaşarmıyım sadece harddisk değişecek sistem aynı olacak.daha önceden format atıp logo go plus proğramını çalıştırıyordum sorunsuz şekilde kurulum yapmadan.ama taşımada lisans açısından bir sorun olurmu bilgisi olan varmı böyle birşeyi yapan birisi.yardımlarınızı bekliyorum değerli arkadaşlar.

Gönderildi : 05/11/2014 00:33

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

hard disk değişince lisans isteyebilir çünkü logo programları hdd donanım değişikliğine karşı korumalı diye biliyorum.

ama sys den lisans yenile yapınca çalışabilir. Ama yine de logo çağrı merkezine danışırsanız yardımcı olurlar.

Gönderildi : 05/11/2014 13:06

(@yusufkenancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hard disk değişince lisans isteyebilir çünkü logo programları hdd donanım değişikliğine karşı korumalı diye biliyorum.

ama sys den lisans yenile yapınca çalışabilir. Ama yine de logo çağrı merkezine danışırsanız yardımcı olurlar.

Emrah bey merhaba;

Daha önce anakartı değiştirdik eski anakartla aynı chipsete sahipti yani h55 eski anakartla aynı.lisans hatası vermişti fakat yenileme yaptım sys den düzelmişti.ayrıca logo müşteri destek hattını aradım teknik konulara girdiğini ve bayi ile görüşmemi söyledi. 

Gönderildi : 05/11/2014 13:19

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

logo tiger enterprise sistemini sanala taşıdığımda lisans yenile yaptığımda sorun olmamıştı. Ama bence siz yine de destek aldığınız logo uzmanıyla görüşün.

Gönderildi : 05/11/2014 14:13

(@yusufkenancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

logo tiger enterprise sistemini sanala taşıdığımda lisans yenile yaptığımda sorun olmamıştı. Ama bence siz yine de destek aldığınız logo uzmanıyla görüşün.

Emrah bey peki lisans hatası vs aldınızmı taşıma yaptıgınızda taşımayı setup olarak deilde direk kurulmuş haliyle dosyaları kopyaladınız deilmi ? 

Gönderildi : 05/11/2014 15:01

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

Fizikselden sanala aktarımda zaten işletim sistemi tümdosyalarıyla taşınıyor. Lisans hatası verdi ve 1 kere lisans etkinleştirmesi yaptım. Başka bir sorun olmadı. Ama dediğim gibi sizde herhangi bir sorun çıkma ihtimalie karşı logocunuza danışın.

Gönderildi : 05/11/2014 16:05

(@yusufkenancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Fizikselden sanala aktarımda zaten işletim sistemi tümdosyalarıyla taşınıyor. Lisans hatası verdi ve 1 kere lisans etkinleştirmesi yaptım. Başka bir sorun olmadı. Ama dediğim gibi sizde herhangi bir sorun çıkma ihtimalie karşı logocunuza danışın.

çok teşekkür ederim emrah bey,fakat logo bayisi hiç denemedim dedi bana.ama büyük ihtimalle lisans yenileme ile hal olacaktır dedi ama kesin birşe diyemem dedi.2.ci olarak bir logo destek sitesindeki bayi direk ön yargılı olarak lisans engellenir dedi.bildiğindenmi konuştu salladımı bilmiyorum.logo bayileri saolsunlar 1 tuşa basması 100 liraya mal oluyor.ha o 1 tuş çok kıymetli deniliyor ama gözle göründüğünde inanki çok basit olduğunu belli ediyor.

Gönderildi : 06/11/2014 00:05

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Diski değiştireceksiniz dosyaları kopyalasınızda çalışmayacaktır. Aynı Versiyona ait setup çalıştırarak, versiyon güncelleme  dedikten sonra, go plus klasörünü göstermeniz lazım ki ilgili servisler kurulabilsin.

Eğer lisans ile alakalı bir sorun yaşarsanız ve lisans yenileme ile düzelmez ise,

'[email protected]' adresine lisans yenileme yaparken hata aldığınızı anlatan bir mail atarsanız 5 dk içerisinde size işlemi tekrarlamnız için mail atılıyor, tekrar lisans yenilemesi yaptığınızda sorunsuz çalışmaya devam edebilirsiniz,

Yaşadığınız yada yaşayacağınız bu sorunlar bayilik sorunlar değil... 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2014 15:17

(@yusufkenancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Diski değiştireceksiniz dosyaları kopyalasınızda çalışmayacaktır. Aynı Versiyona ait setup çalıştırarak, versiyon güncelleme  dedikten sonra, go plus klasörünü göstermeniz lazım ki ilgili servisler kurulabilsin.

Eğer lisans ile alakalı bir sorun yaşarsanız ve lisans yenileme ile düzelmez ise,

'[email protected]' adresine lisans yenileme yaparken hata aldığınızı anlatan bir mail atarsanız 5 dk içerisinde size işlemi tekrarlamnız için mail atılıyor, tekrar lisans yenilemesi yaptığınızda sorunsuz çalışmaya devam edebilirsiniz,

Yaşadığınız yada yaşayacağınız bu sorunlar bayilik sorunlar değil... 

Peki mustafa bey versiyon güncellemede bayi bilgisi k.adı şifre isteyecekmi acaba ?

Gönderildi : 06/11/2014 19:23

(@yusufkenancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

mustafa hocam ve emrah hocama yardımlarınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum.proğramı çalıştırdım versiyon güncellemesine gerek vs kalmadı şuan sorunsuz çalışıyor.sadece servisi kurdum sys den lisans yenilemesi yaptım servisi çalıştırdım acıldı.

Gönderildi : 07/11/2014 12:54

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

mustafa hocam ve emrah hocama yardımlarınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum.proğramı çalıştırdım versiyon güncellemesine gerek vs kalmadı şuan sorunsuz çalışıyor.sadece servisi kurdum sys den lisans yenilemesi yaptım servisi çalıştırdım acıldı.

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 07/11/2014 16:24

Paylaş: