Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sap'de roller ve Yetkilendirmeler

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,894 Görüntüleme
(@HarunILIKSU)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sap'de roller ve yetkilendirmeler ile ilgili türkçe kaynak önerebilir misiniz? çünkü biz bazı problemlerle karşılaşıyoruz sürekli.

Gönderildi : 06/02/2014 16:56

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

SAP de roller ve yetkilendirmeler tamamen sizin şirketinizin kullanıcı politikalarına özeldir. Standart bir döküman zor. Kullanıcıya, pozisyona veya departmana göre roller oluşturup, bu rollere göre yetki verebilirsiniz.  

Gönderildi : 06/02/2014 18:54

(@HarunILIKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SAP de roller ve yetkilendirmeler tamamen sizin şirketinizin kullanıcı politikalarına özeldir. Standart bir döküman zor. Kullanıcıya, pozisyona veya departmana göre roller oluşturup, bu rollere göre yetki verebilirsiniz.  

yok hocam onları verdim kurcalarken hepsini yaptım da.ama mesela kullanıcıya kısıt koydum o tamam ama kısıtladığım bir tablodan veri çekmeye çalışıp çekemediği çin de hata veriyor.fakat onu da kısıtlamam lazım

Gönderildi : 06/02/2014 19:50

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Tam anlamadım, tablodan veri çekmesi nimi engellemek istiyorsun yoksa verdiği hatayı düzeltmeyi mi?

Gönderildi : 07/02/2014 01:54

(@HarunILIKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

o menüyü kısıtlayacağım yani giremeyecek.Ama ordan veri çekebilsin.

Gönderildi : 07/02/2014 11:34

(@ZekiCanOZOKTAS)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Harun bey ST01 tcode ile trace edebilirsiniz. Örneğin SM50yi bloke edeceksiniz, burada ST01 üzerinden trace on yapıp yeni bir session üzerinden sm50 açıp trace i kapattığınızda hangi rollerin kullanıldığı ekranınızda görünecektir. SAP üzerinde yetkilendirme detaylı bir süreçtir.

Detayını burada bulabilirsiniz.

http://wiki.scn.sap.com/wiki/display/PLM/Authorization+Trace+in+transaction+ST01

Gönderildi : 29/05/2014 00:23

(@HarunILIKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Zeki Hocam,

tamamdır o problemi hallettim SAP sistem kısmını kavradım artık pek bir sıkıntı yaşamıyorum.Fakat Toshiba 306 bir tane yazıcımız var.Network yazıcısı.Ve bu yazıcıdan Muhasebedeki arkadaşlar dikey çıktı almaya çalıştıklarında sol taraftan kesik çıkarıyor.

Gönderildi : 12/06/2014 17:51

(@ZekiCanOZOKTAS)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Yazıcı olarak ilgili device type ne olarak görünüyor ? İlgili yazıcının doğru olduğuna emin miyiz ?

Gönderildi : 11/07/2014 11:54

Paylaş: