Forum

Satış Faturasında G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Satış Faturasında Grup Bazında form dizaynı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,Grup bazında (etek,pantolon,bluz) form yaptım fakat satış faturasının içinde  aynı gruba ait 2 farklı model ürün varsa gene 2 satır da belirtiyor,benim istediğim farklı model bile olsa aynı grup ürünler tek satırda görünsün.

Gönderildi : 02/09/2008 18:11

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

merhaba,
insert menüsünden group eklediniz,
alan olarak satır_sinif_adi_x seçtiniz(x kullanılan sınıf tipinin sıra nosu)
ise
"details" alanı üzerinde sağ tıklayıp supress yaparsanız istemediğiniz bu detaylar çıktıda görünmez,
grup adının karşısında toplam, adet gibi alanları göstermek içinde örneğin:

tutarda sağ tıklayıp insert summary yaparsınız kendisi toplam oluşturup forma atar bu alanı  group header a taşırsınız..

Gönderildi : 03/09/2008 02:42

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba İsmail;

Orhan beyin söylediği yöntemlede yapabilirsin fakat sınıf adı yerine sınıf kodu kullanmanı tavsiye ederim  çünkü kodlar unique .

iyi çalışmalar.

Hatice AKGUL

NEBIM YAZILIM

Gönderildi : 03/09/2008 03:16

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba kusura bakmayın ancak bakabildim,Orhan Bey dediğinizi yaptım fakat fatura önizlemesi yaptığımda şöyle bir hata alıyorum- There must be a group that matches this field- uyarısı alıyorum ,

Gönderildi : 04/09/2008 15:16

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

Formunuzda insert den group seçin gurup dan hangi sınıf koduna göre yapacaksanız o sınıf kodunu seçin örn satır_sinif_kodu_1.

Form üzerinde iki alan oluşacak gurubunuzla ilgili .Siz oluşan alanlardan group header kapatın. Eklemek istediğiniz alanları group footer a ekleyiniz.

Sınıf koduna göre yapılan formlarda en büyük sorun birim fiyattır bunu muhasebe istese bile bu yapılamaz.Aslında mantıklıda değildir aynı gurup içerisinde ilgisiz rakam aralıgında ürünler olabilir. Bu tarz sınıf a göre baz alınmış gurup formlarında sınıf kodu sınıf adı toplam miktar ve toplam tutar eklenmesi yeterli olacakdır.

Sınıfa ait toplam tutar miktar ve tutarın yazılması için yapmanız gerekenler.

Details üzerinde tanımlı Satır_Bürüt_Tutar ve Satir_Miktar alanlarının satır_sinif_kodu_1 e göre insert summary yapmanız yeterli olacakdır.

İyi çalışmalar.

Hatice AKGUL

NEBİM YAZILIM

Gönderildi : 04/09/2008 16:18

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İstediğim oldu çok teşekkür ederim yardımcı olan herkese.

Gönderildi : 04/09/2008 18:04

Paylaş: