Forum

ERP OKI 5520 Yazıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ERP OKI 5520 Yazıcı tanımlama

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,284 Görüntüleme
(@armaganozdemir)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,
Windows xp ye lpt1 portundan bağladığım ML5520 paylaşıma açtığım bir yazıcım var.Biz bu yazıcıyı ERP de bordro yüneticisi adı altında, bordro yazdırma bölümündeki, bordro yazdırma programı içinde tanımlayıp, bordro çıktısında kullanmak istiyoruz. Ben bu yazıcıyı terminalden solaris 10'a
tanıttım lp -d ML5520 deneme.txt yazında çıktı alabiliyorum ama ERP'de
bordro yazdırma programında yazıcı seçme bölümünde ismini
göremiyorum.Lütfen bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?

* erp solaris 10' a kurulu.

* Yazıcıyı paylaşıma ML5520 olarak açtım ve lpt1 portundan xp yüklü bir
masaüstü bilgisayardan bağlı.

Gönderildi : 14/05/2013 17:29

(@armaganozdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

vay anasını daha hiç kimse soruma cevap veremedi:) nasıl bir site bu ya.

Gönderildi : 22/05/2013 10:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu yazıcı windows üzerinde görünebilir durumda ve sınama çıktısı veriyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/05/2013 12:13

(@armaganozdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet windows xp üzrinde çıktı alabiliyor.

Arkadaşlar sorunu çözdük şimdi de erp den bordro çıktısı alırken yazıcının fontları çok büyük geliyor. 

Gönderildi : 23/05/2013 19:55

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Emin değilim ama Printer'in emulator modunu diye bir şey vardı galiba bunu IBM olacak şekilde ayarlarsanız belki düzelebilir. Genelde OKI'leri bu şekilde ayarlayıp çalıştırabiliyorsunuz ERP programlarında diye hatırlıyorum.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/05/2013 19:34

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

shift ve sel tuslarına basılı iken printeri açarak ayar moduna girebilirsiniz on paneldeki print yazan tuş varolan ayarları gosterir 

buradan forntları değiştirebilirsiniz 

Gönderildi : 24/05/2013 19:56

(@armaganozdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkeze günaydın, arkadaşlar bu dediklerinizi yaptım sorunu tam olarak anlatayım.şimdi bu yazıcıdan 2 tane daha insan kaynaklarında var bunlar benim yazıcımla aynı model .ben solaris üzerinden bunları göremiyorum sadece benim ML5520 yazıcım ve başka yazıcılar gözüküyor.bu insan kaynaklarındaki yazıcıları sadece /etc/printers.conf dosyasının içinde gözüküyorlar başka yerde kayıtları hiç yok sanki bu yazıcıların solaris üzerinde .

mesela /etc/lp/printers içinde bemim yazıcının ismi var ama insan kaynaklarındaki 2 yazıcının ismi yok. 

Gönderildi : 28/05/2013 11:57

Paylaş: