Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

oki mikroline 395 24 pin yazıcı kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
572 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ;

oki mikroline 395 24 pin yazıcı mızvar. logo üzerinden irsaliye yazdıracaklar. ben bu yazıcının kagıt fortamını 34,50 ve yüksekligini de 24,00 yaptım.

ama ben bu yazıcıyı ıbm pro 2 yada ıbm pro 3 olarak kurdugumda bu genişlikte formatı tanımlatamıyorum.

kendi drivernden da kurudguumda cıktı almıyor.

GENERİC IBM 9 PİN VE 9 PİN WİDE DA DENEDİM GENE SONUC ALAMADIM. NE CIKTI ALIYOR NE DE GENİŞ FORMATAN CIKARTIYOR.

nasıl cözebilirim. yardımlarınıza ihtiyacım var tşekler

Gönderildi : 05/07/2012 18:12

(@gokselarslan)
Gönderiler: 135
Estimable Member

yazdığınızdan anladığım kadarıyla siz hiç birşekilde çıktı almayı başaramamışsınız. eğer doğru anladıysam kablolarınızı kontrol ediniz. usb kablo kullanın ayrıca oki nin verdiği cd üzerinden kağıt ayarı yaparak kurulum yapın.

Gönderildi : 06/07/2012 21:38

(@DemirHakan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cvp için teşekkürler. cıktı almayı başardım. Yani şöyle

a4 kagıdına fatura yazdırabiliyorum. Ama sirketimizde kullanılan geniş boyutlu faturalar için yeni form oluşturuyorum. bu sefer de a4 kagıdına fatura yazdırdıgım driver da geniş form için oluşturdugum taslagı göremiyorum. bu seferde oki 395 driverinı kuruyorum . bu sefer formu görüyor ama a4 e ve geniş forma cıktı alamıyorum.

oki bana ıbm pro 2 ve generic ibm 9 pin kurdedi. kurduma am gene yapamadım. farklı bir driver varmıa caba..

Gönderildi : 07/07/2012 19:56

(@DemirHakan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yazıcı kurulumu yaptım. Ama bu seferde 34,50 genişlik 20,40 olan yükseklikte 2.sayfayı yazdırır ken 2.sayfanın cok ortasından başlıyor. Ben bu yazcının sayfa başlangıcını nasıl ayarlayabailirim.

Gönderildi : 13/07/2012 20:00

Paylaş: