Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

netsis Ephesus.exe hatası

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
6,637 Görüntüleme
(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar netsis' i uzakmasaüstü ile baplanıp açtığımda Ephesus.exe durduruldu hatası almaktayız. olay günlüğünde aşağıda ki gibi yazmaktadır. 

Hatalı uygulama adı: Ephesus.exe, sürüm: 5.0.10.67, zaman damgası: 0x2a425e19

Hatalı modül adı: windowscodecs.dll, sürüm: 6.1.7601.17514, zaman damgası: 0x4ce7ba3a

Özel durum kodu: 0xc0000005

Hata uzaklığı 0x00001de1

Hatalı işlem kimliği: 0x18d0

Uygulama başlangıç zamanı: 0x01cd51282f79e16b

Hatalı uygulama yolu: C:\Netsis\RCStandard\TemelSet\Ephesus.exe

Hatalı modül yolu: C:\Windows\system32\windowscodecs.dll

Rapor kimliği: 71ab4911-bd1b-11e1-a2d9-e61f13b2eb5b

Gönderildi : 23/06/2012 17:43

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Netsis e rdp ile baglanarak çalıştırabilmen için ek lisans alman gerekiyor diye biliyorum, bunu araştırabilirsin öncelikle.

Bir de şunu dene,

RDP yapmadan netsis i çalıştır, netsis açıldığında rdp yap kullanabilecek misin kontrol et.

Bu biraz lisansı by pass etmek gibi oluyor ama illegal bir durum ise ilgili yöneticiler postu silebilir.

Gönderildi : 23/06/2012 19:04

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba. netsis çözüm ortağı ile görüştüm rpd ile ilgili herhangi bir lisans söz konusu olmadığını bildirdiler. dediğin gibi yapsamda aynı bazen çok sık veriyor bu hatayı bazende hiç vermiyor. bir anlam bulamadık

Gönderildi : 23/06/2012 19:12

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

daha önce böyle bir sorunla karşılaşan veya çözüme ulaştıracak bir arkadaş yokmu ,?

Gönderildi : 25/06/2012 13:56

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

RDP için kesinlikle lisans var, çalıştığım şirket kullanıyor, bu konu ile ilgili farklı bir firmadan yetkili ve bilgili birisi ile görüşmeni tavsiye edebilirim.

Netsisnedir in formuna yazabilirsin.

Gönderildi : 25/06/2012 14:10

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

kardeş bence benim sorumla sizin bahsettiğiniz farklı birşey gibi. ben sorunumun çözümünü arıyorum gerekirse lisans da alırız.

Gönderildi : 25/06/2012 14:52

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

rdp ile ilgili lisans yok. anlattığınız farklı bir durum olabilir. bizde aynı şekilde kullanıyoruz. 5 kullanıcı ise 5 kullanıcı masaüstünden veya rdp den açabiliyor. Rdp yaparken ses yönlendirmeyi kapatmayı dene ayrıca netsis yüklü makinende bir virus taraması yapabilirsin.

Gönderildi : 29/06/2012 13:16

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

zebwani hocam cevabına teşekkür ederim. siz server yazılımını hangi sürüm kullanıyorsunuz 2003 mü 2008 mi

Gönderildi : 01/07/2012 01:30

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

2008 r2 yanlız eskiden 2003 tü ve yine sorunumuz yoktu. netsisinize bakan firma ile bir görüşün derim belki versiyon güncellenecektir yada başka bir sorun vardır. virüs taraması yapın versiyon güncelleyin. ephesus.exe nin özelliklerinden yönetici olarak çalıştırın. oda olmadımı en son çare netsisçilere netsisi baştan kurdurun. ama mutlaka çalışır.

Gönderildi : 01/07/2012 01:46

(@AkinAkdeniz)
Gönderiler: 163
Estimable Member

Merhaba,

Konu sıcak mı bilmiyorum ama RDP için ekstra bir lisansa ihtiyaç yok. Normal Netsis lisansın kadar RDP oturumu açabilirsin bunda sorun yok.

Bu arada yukarıdaki sorun devam ediyor mu çözüldü mü acaba? Ben şirketimizde RDP yöntemi ile sorunsuz kurulum yapıp kullanabiliyorum.

Gönderildi : 09/08/2012 17:36

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Bu sorunu Vista veya 7 işletim sistemli bir makinede aldığınızı tahmin ediyorum.Konu Netsis ile ilgili değil,Windows'tan kaynaklanan kendi içinde engellediği bir sorun.Aşağıda anlattığım şekilde farklı programlarda da aynı sorunu aldığınızda çözebilirsiniz.

Bilgisayar'a sağ tıklayın ve daha sonra Özellikler'e tıklayın.
Açılan pencereden “Gelişmiş Sistem ayarları” nı seçin.
Açılan pencereden Performans bölümündeki Ayarlar… tuşuna basın.
Son olarak açılan pencerede ‘ Veri Yürütme Engellemesi ‘ sekmesine gelin ve ekle butonu ile BEX hatası veren uygulamayı seçip(bu durumda Ephesus.exe) buraya ekleyin. Ardından uygula deyin,

SORUNUNUZ ÇÖZÜLECEKTİR, 

Gönderildi : 25/08/2012 19:56

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam elinize sağlık sorunun çözümü için , server bugün kuruldu deneyelim tekrar aynı hatayı verecek olursa ilgili uygulamayı yapıp dönüş sağlayacağım.

Gönderildi : 08/09/2012 03:57

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

bu dediğin hatası virüs olduğu için alıyorsunuz sağlam bir antivirüs ile tarama yapınız sorun %95 çözülecektir

Gönderildi : 08/09/2012 12:49

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

nahkog3 hocam süper bir bilgi bu , dediğini uyguladım sorun kalmadı. diğer cevaplar içinde teşekkür ederim. sorun virüs le değilmiş.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 10/09/2012 23:14

(@zubeyrbatur)
Gönderiler: 1
New Member

Bu sorunu Vista veya 7 işletim sistemli bir makinede aldığınızı tahmin ediyorum.Konu Netsis ile ilgili değil,Windows'tan kaynaklanan kendi içinde engellediği bir sorun.Aşağıda anlattığım şekilde farklı programlarda da aynı sorunu aldığınızda çözebilirsiniz.

Bilgisayar'a sağ tıklayın ve daha sonra Özellikler'e tıklayın.
Açılan pencereden “Gelişmiş Sistem ayarları” nı seçin.
Açılan pencereden Performans bölümündeki Ayarlar… tuşuna basın.
Son olarak açılan pencerede ‘ Veri Yürütme Engellemesi ‘ sekmesine gelin ve ekle butonu ile BEX hatası veren uygulamayı seçip(bu durumda Ephesus.exe) buraya ekleyin. Ardından uygula deyin,

SORUNUNUZ ÇÖZÜLECEKTİR, 

Çok teşekkür ederim. Dün akşamdan itibaren aynı sorun vardı. Dediklerinizi yapınca düzeldi. Tekrar teşekkürler....

Gönderildi : 13/09/2012 19:38

Paylaş: