Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

deneme

13 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@BunyaminBOZOGLU)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

deneme deneme

Gönderildi : 25/04/2012 15:17

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Netsis i arayıp 1-2 günlük eğitim isteyebilirsiniz. Arayıp bir konuşun. 

Gönderildi : 25/04/2012 15:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Netsis kendini Erp olarak lanse ediyor. Tam bir erp olmasada gelişmiş bir pakat program diyebiliriz. Kendi raporlaması zaten çok gelişmiş bir durumda sql üzerinde size fazla bir iş düşeceğini sanmıyorum. Netsisin çok sayıda çözüm ortağı var.

Bence siz önce şirkette netsiste neler yapacaksınız, insanlar sizden ne ister, netsis nasıl kurulur, yedeklemesi nasıl yapılır gibi konuları kesinliğe kavuşturun ve bu netleşmeden sonra bir netsis iş ortağından eğitim alın. Çok deli fiyatlar olacağını düşünmüyorum.

Ben 7 yıldır aynı yerdeyim 7 yıldır netsis kullanılıyor az çok programın nasıl kullanılacağını biliyorum ve yedekliyorum. Güncelleme v.s. olunca zaten destek alıyoruz. Bu program sistemcinin bilip peşinde koşacağı bir program değil sadece dediğim gibi gerekli kısımları öğrenin yeterli bence.

Sene sonu devirler v.s. gibi,

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/04/2012 16:15

(@BunyaminBOZOGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar. 

Genelde depo stok fatura bölümleri yoğunlukla kullanılıyor. Sql de nerelere yazıyor öğrenmek gerek. Bazı sorunlar sql de düzeliyor burda o açıdan.

birde  kendimizi göstermek için sql de güzel şeyler yapsam iyi olurdiye düşünüyorum 

Gönderildi : 25/04/2012 20:33

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Program sql üzerinde 700 adetin üstünde tabloya yazıyor ve bir çok dll kütüphanesi ile çalışıyor.Önceki postta söylediğim gibi sizin programı yedeklemek,kurmak ve bir kaç rapor dizaynı ile birlikte sene sonları devir yapma dışında pek şansınız yok aksi durumda sistemi bırakıp yazılıma kaymanız lazım 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/04/2012 23:49

(@BunyaminBOZOGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

rıza hocam    ne olursa olsun şu sql i öğrenmek gerek. Heryerde karşıma çıkıyor  🙂

Gönderildi : 26/04/2012 12:16

(@www-rizasahan-com)
_

Tabi sqli öğrenmenizde yarar var. Biz sistem tarafına bakan kişiler olarak temel düzeyde sorgu yazma, kurulum , yedekeleme , yetkilendirme gibi konulara hakim olmalıyız tabiki bir sql db admin olacak değiliz çünkü bu tamamen ayrı bir uzamanlık dalı 🙂 Bu bahsettiğim kısımlarda ise portalda çok sayıda makale ve video var bunlardan yararlanabilirsiniz.

Gönderildi : 26/04/2012 12:46

(@AkinAkdeniz)
Gönderiler: 163
Estimable Member

rıza hocam    ne olursa olsun şu sql i öğrenmek gerek. Heryerde karşıma çıkıyor  🙂

Merhaba,

Şu an yaşadığınız temel bir sorun var mı?

Çok tecrübeli değilim ama elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

Gönderildi : 12/06/2012 19:54

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

bünyamin bey merhabalar. kayserili olmamız ve netsis kullanmanız çok isabet oldu. size bu konuda yardımcı olmayı isterim.

Gönderildi : 10/12/2012 14:55

(@ErenCavus)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Egitim talebi en mantıklısı

Gönderildi : 06/12/2013 13:06

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Sql üzerinde Backup ve gerekirse restore yapma işlemini bilmek sistemci için en önemlisidir.

gerekirsede program güncellemelerini bilmekte faydalı olur.

bunun dışında programın sık rastlanılan hata/ sorunlarında ne yapılması gerektiğini bilmek yeterli olacaktır. 

Gönderildi : 10/12/2013 20:38

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

Merhabalar,

Diğer arkadaşların yorumları çok güzel bence. Ben de şunu söylemek isterim. Sistemin nasıl ilerlediğini çözdüyseniz programlar ile ilgili eğitim almaya çalışın. Bir de hani derler ya öncelikle sizin de başınıza gelmesi lazım karşı karşıya kalmanız lazım 🙂 Bence panik yapmayın çünkü öğreneyim ezberleyim sonra yaparım diye bir şey yok. Sorunlar çıkarken hem bu sorunları çözmüş hem öğrenmiş olacaksınız. Muhakkak ki sizden daha uzun süredir o sistemi kullanan ve daha fazla fikir sahibi olan insanlar vardır onlar ile istişare yapmaya çalışın. Tabi bazen bu mümkün olmayabiliyor 🙂 bu da işin bir diğer tarafı. Sorunlarınızı nette aramaktan da asla vazgeçmeyin derim. Anlık olarak elimizin altında bulunan bir veri bankası internet bence buralardan da faydalanın.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 11/12/2013 12:09

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Konu Nisan 2012 de açılmış bence şimdiye kadar çoktan çözülmüştür. Bundan sonra bakacaklar için belki faydası olur. Bu yüzden genele uygun fikirlerinizi yazın.

Gönderildi : 11/12/2013 14:05

Paylaş: