Forum

NEBİM UZMANLIK EĞİT...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NEBİM UZMANLIK EĞİTİMİ

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@zeynepkarahasaoglu)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

MERHABA,

Nebim programını aktif olarak kullanmaktayım.Çalıştığım yerlerde nebimin stok, cari hesap,fatura irsaliye,çek senet gibi bölümlerine veri girişi yapıyorum .Ancak son çalıştığım firma raporlamaya önem veren bir firmaydı.Bu nedenle raporlamaya yönelmek istiyorum.Raporlama içine girildikçe yani kurcalandıkça öğreniliyor.Ama rutin iş yoğunluğundan bu uygulamaya ve sonuçların doğruluğunu test etmenize vakit kalmıyor.

Yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı nebim programını uzmanlık derecesinde öğrenmek istiyorum.Bunun için yazılıma bile yönelip kurs alacaktım ancak öğrenmek için gerekli olmadığı söylendi.NEBİM İN eğitim hizmet ortağı BİLİŞİM EĞİTİM sanırım kendileri ile görüştüm ancak tüm şubelerinin İstanbul da olduğunu ve başka şehirlerde eğitimin verilmediğini öğrendim.İnternet bağlantılı eğitim alma talebime de olumsuz cevap aldım.Yaklaşık 3 gündür internetten Ankara da eğitim veren başka eğitim kurumu var mı diye araştırıyorum.Ancak herhangi bir sonuca ulaşamadım.Ankara gibi nebimin yoğun kullanıldığı bir ilde en azından bir eğitim kurumunda bile bu eğitimin verilmemesine inanamıyorum.Nebim Uzmalık Eğitiminin ANKARA DA NERDEN ALINABİLECEĞİ KONUSUNDA ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ MERAKLA BEKLİYORUM.

İlgilenenlere şimdiden TEŞEKKÜR EDERİM...

Gönderildi : 10/01/2010 21:53

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Yoğun olarak kullanılan bir yer ise bu işin servisini veren şirketler vardır, buradaki kişilerden özel ders vermelerini teklif edebilirsiniz.

Bu kişilerden eğitim almak daha sağlıklı olacaktır, çünkü birden çok firma ile muhatap oluyorlar ve her firmanın kendine özgü bazı güzellikleri var, bu kişiler bunların hepsini ögreniyor, sizde ücret karşılığında aktarmayı kabul edebilirler..

Gönderildi : 10/01/2010 22:47

(@zeynepkarahasaoglu)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Ben raporlama talebinin yoğun olarak istendiği şirketimden ayrıldım.Ancak talep üzerine raporları kurcalamaktan bizim de öğrendiğimiz çok şeyler oldu.Söylemiş olduğunuz gibi bize(firmaya) destek veren arkadaşlar da vardı.Ancak genel olarak nebim yükleme,fatura dizayn v.b. gibi teknik konularda her türlü desteği vermelerine karşın firmamızın iş geliştirmekle alakalı -programda mevcut olan- ancak mantıksal düşünceyle geliştirilebilecek olan beklentilerimiz için genelde merkeze referans geçiliyordu.

Ben işte bu mantıksal düşünceye sahip olabilmek için özellikle raporlama açısından programın en azından nasıl işlediğini, nelere imkan verebileceğini, bilmeliyim ki bu doğrultu da kendimi geliştirebileyim.Bunu yapmayan arkadaşlardan da bunu istemek mantıklı gelmedi bana.Tabi bir de onlardan eğitim alsak dahi sertifika olmadan bilgiye sahip olduğunuzu başvuru yaptığınız yerlere ispatlamak da mümkün olamayacak.

İlginiz için teşekkürler...

Gönderildi : 11/01/2010 01:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Lütfen forum kurallarına uyalım.

http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx

Gönderildi : 11/01/2010 01:37

Paylaş: