Forum

Fişlerde depo değiş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fişlerde depo değiştirme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@sabriyilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,Atıl depoyu yeni depoya aktarmak için siteden gelen sql cümleciği ile sadece peşin satış fişlerini aktardı. Geriye kalan Mağ.Sevk, Transfer,Dahili,Kons, vs gibi fişler atıl depoda kaldığı için envanter sapması oldu.

Destek menüsünden "fişlerde depo kodu değiştir" ile bütün fiş tiplerindeki hareketlerin depo kodunu yenisine aktardım.Ancak bir sorun kaldı.

Transfer fişleri'nde (Fiş tipi "T") giriş iadesi olan fişlerde faturalandırılmış yada faturalandırılmamış fişleri aktarmıyor.Sadece iade tipini seçtiğimizde girilmiş fişlerde bu sorunu yaşıyorum. Burada yapmam gereken işlemin pratik yolu var mı?

(Not: Fiş sayısı çok fazla)

Gönderildi : 20/08/2009 18:18

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

Sanırım ben yanlış anlıyorum transfer fişlerinde faturalanmaz. Destekte de transfer fişlerini tarih aralığında depo kodu değiştirmenize izin veriyor.

Sorunu ben yanlış anlamış olabilrim biraz daha ayrıntı verebilirseniz sevinirim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/08/2009 04:11

(@sabriyilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba

Haklısınız benim yanlısım.Tam açıklayamadım. Resimde örnek gönderiyorum.

http://www.resimupload.com/ds418442742_sabri.html

Kısaca bir depoya ait iade fişlerinde (Depolar Arası Transfer Fişi) değişim yapılmıyor. sadece normal fişlerde, o fişin depo kodu değişiyor.

Burada acaba bekleme deposundan onaylı fişlerden dolayı mı aktarım olmuyor diyecem ama normal fişlerde de onaylama sözkonusu.

Gönderildi : 22/08/2009 04:01

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba ben update edebilmeniz için sql hazırladım fakat kontrol lü olması adına fiş bazında hazırladım.Önce mutlaka seleck cümleciği ile kontrol edin sonra update de gerekli değişiklikleri yapıp çalıştırabilirisniz. İyi çalışmalar.

--Kontrol iinbu sql kullanp doru fi olup olmadn tespit edin.

--Master zerinde iki kayt var ise siz bu fii onaylamaya uygun bir hale evirmek iin.2 sql kullann

select * from tbstokfisimaster

where lfisno='888'

and sfistipi='t'

and bFaturayadonustumu='1'

and dteFisTarihi='15-12-2009'

--Bu fiin faturaya dnt uyarsn kaldrmak iin.

Update tbstokfisimaster set bFaturayadonustumu='0'

where lfisno='888'

and sfistipi='t'

and bFaturayadonustumu='1'

and dteFisTarihi='15-12-2009'

Gönderildi : 25/08/2009 13:20

Paylaş: