Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hata NO:8

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
555 Görüntüleme
(@SEDA20)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

nebim winner a bir cari hareket işlemini simek istediğimde no:8 işlem tablo ilişkilerine ters düştüğünden red edildi diye bir hata mesajı veriyor ve işlemimi gerekleştirmiyor.Yardım lütfen....

Gönderildi : 29/06/2009 18:00

(@CagriGungor)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Merhaba,

Kartı Silmek için;

Destek Modülünden --> Cari Hesap  --> Kullanılmayan firma kodlarını sil

Bölümünde başlangıç ve bitişe aynı hesap numarasını yazarak "Hareketi Olanlarda Silinsin..." seçeneğinide işaretleyerek Göster butonuna basın.

Aşağıdaki listede firma kodunun karşısında hangi hareketten dolayı silinemiyor ise onun sırasında bir rakam göreceksiniz.

Burada hangi kolonlarda değer var ise,kolon başlığındaki işlem tipi ve kolonda yer alan adet kadar kayıttan dolayı bu kart silinemiyordur anlamına gelir.

Hareketi Silmek için ;

Hangi modülden girmiş olduğunu hareketi silmek istiyorsunuz

Saygılar... 

Gönderildi : 29/06/2009 18:14

(@SEDA20)
Active Member
Konu başlatıcı

yalnız ben kartı değil tek bir hareketi silmek ya da değiştirmek istiyorum

Gönderildi : 29/06/2009 18:21

(@CagriGungor)
Eminent Member

Hangi modülden girmiş olduğunu hareketi silmek istiyorsunuz

Gönderildi : 29/06/2009 18:24

(@SEDA20)
Active Member
Konu başlatıcı

cari hesap tahsilatını yanlış firmaya girdim bir ürlü düzeltemiyorum

Gönderildi : 29/06/2009 18:27

(@CagriGungor)
Eminent Member

Cari Hesap Tahsilatından kastınız

Cari Hesap Hareketleri Gir,Değiştir,Sil (Tek Kod) ise; Firma kodunu ve tarihi seçip girdikten sonra göster diyip satırın en solundanaki alana mause ile tıklayıp klavyenizden delete tuşu ile bu kaydı silebilrisiniz.

Cari Hesap Hareketleri Gir,Değiştir,Sil ise ; Hatalı kaydı girdiğiniz tarihi verip göster dedikten sonra satırdaki firma kodunu değiştirebilirsiniz.

Nakit Kasa Hareketleri Gir,Değiştir,Sil ise ;Hatalı kaydı girdiğiniz tarihi ve şube kasa kodunu seçip göster dedikten sonra satırdaki firma kodunu değiştirebilirsiniz.

Cari Hesap-Muhasebe Fişi Gir,Değiştir,Sil ise ; Girmiş olduğunu hatalı fişi bulup göster dedikten sonra satırdaki firma kodunu değiştirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz işlem çeşidine göre bu yollardan yararlanabilirsiniz.  Eğer bu adımlara rağmen hatanız devam ediyor ise programınızın versiyonunu ve exe numarasını söyleyebilir misiniz.

Gönderildi : 29/06/2009 18:39

(@SEDA20)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunum halloldu teşekkür ederim

Gönderildi : 29/06/2009 18:46

(@CagriGungor)
Eminent Member

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 29/06/2009 18:47