Forum

DELL PRECISION T760...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DELL PRECISION T7600 Uyumlu ekran kartları hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
762 Görüntüleme
(@hamit_ertan)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Üzerinde Nvidia Quadroo 5000 takıl DELL PRECISION T7600 İş istasyonuna ikinci bir ekran kartı takmak istiyorum.

Bunun için alacağım yeni ekran kartı yine ayni marka ve modelde mi olması gerekir, yoksa herhangi bir ekran kartını (örneğin Nvidia Quadro K5000) eklemek mümkünmü?

Gönderildi : 20/10/2019 20:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Üründe eğer ek slot var ise ve slot özelliğinde bir ekran kartı almanız durumunda takabilirsiniz. İki kart kullanımında amaç nedir? Özet bir amaç var ise durumu tekrar konuşmak lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/10/2019 07:56

(@hamit_ertan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Amacımız 3d max üzerinde daha hızlı render alabilmek.

Gönderildi : 21/10/2019 10:28

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Aynı model kart almanız önerilir. SLI köprü de satın almalısınız. 2 kart SLI bağlantı ile tek kart gibi işlem görür. Dell'in iş istasyonlarının bazıları SLI, çift kart desteklemez bunları ürünün service tag'ı ile dell support daki ürün dokümanlarından netleştirebilirsiniz. Gereklilikler yazar. 2 adet x16 pcie yuva gerektirir ve tam x16 desteği. Örneğin 2. kartla x8 hızında çalışıyorsa biri veya ikisi de bantgenişliği düşüşünden dolayı törpülenmiş olur. Workstation üzerinde ki power'ın da 2. kart güç ihtiyacını kaldırabilmesi gerekli. Yapmadıysanız firmware güncellemesi de tavsiye olunur. Bu tip bütün ayrıntılar dokumantasyonda oluyor.

https://www.dell.com/support/article/us/en/19/qna36230/cannot-enable-sli-on-systems-with-two-nvidia-quadro-k5000-and-k6000-cards-installed?lang=en

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/10/2019 12:40

(@hamit_ertan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için çok tesekkur ederim . 

Gönderildi : 21/10/2019 17:34

Paylaş: