Forum

EMC Hata Mesajları ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EMC Hata Mesajları Hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Şirketimizde kullanmakta olduğumuz EMC Storage'de aşağıdaki hata mesajlarını alıyorum,

İnternette pek birşey bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim. 

0x908 Cache Disabling, 0x743a Unisphere can on longer manager (SP A), 0x961 Power Supply B on xPE was removed or faulted.

Gönderildi : 09/06/2015 13:53

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Onur bey,

EMC konusunda uzman bir kurumdan destek alamanızı tavsiye edeceğim. Eğer verileriniz önemli ise uzman bir kurumdan destek almanız veri güvenliğiniz için uygun olacaktır.

İlla hataların ne olduğunu merak ediyor iseniz, Storage Cache kullanmayı disable etmiş, verileri direk diske yazıyor şuanda, Power Suplay'lardan birinin ya elektiriği yok yada arızalı, tek power suplay ile yedeksiz olarak çalışıyor olabilirsiniz.

Cache niye disable olur? Power suplay arızası sebebi ile veri kaybı yaşamamak için otomatik olarak disable edişmiş olabilir, yada içeride başka bir arıza saebebi ile disable duruma gelmiş olabilir. Detaylı incelenmesinde fayda var.  

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/08/2015 02:36

(@EsrinKurban)
Gönderiler: 13
Active Member

SP A `daki power supply fail sonrasi powersupply yedekliliginin gitmesi sebebiyle, veri kaybi yasamamaniz icin cache iptal edilmis sistem tarafinda. power supply`i degistirmeniz sorunu giderecektir.

Gönderildi : 24/05/2018 20:46

Paylaş: