Forum

emc vnx5100

Bildirimler
Hepsini Temizle

emc vnx5100

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

2 adet esx sunucu fiber bağlantı ile emc 5100 kullanıyor.

ESX lerin bir tanesinin kendi fiziksel HDD' lerinde bulunan 528 GB bir data var. Bu datayı da ESX lerden bir tanesinin üzerindeki sanal sunucuda kullanmam gerekiyor.

EMC storage' da 600 GB 1 LUN oluşturdum ve datayı bu LUN üzerine move ederek attım. baktığımda da 72 GB free bilgisi mevcut. Yani data içinde görünüyordu. Ve de bu datayı kullanmak istediğim mevcut sanal sunucu açıldı bir sorun yok.

Sonrasında ise bu sanal serverın diğer sanal sunucuda durması gerektiğine karar verdim ve 2. ESX' e de aynı LUN u eklediğimde LUN' un içindeki sanal sunucu dosyalarını göremedim. ilk sanal sunucuya baktığımda oradanda dosyaların kaybolduğunu gördüm.

Dosyaları nasıl bulabilirim?

Kolay gelsin

Ali

Gönderildi : 18/10/2012 15:31

(@BeytullahGENC)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba,

ESX versiyonu nedir? LUN eklersen format atmadığınızdan emin misiniz? vMotion gibi özellikleri kullanmanız tavsiye olunur.

ESX genelde VMFS formatlı LUN lara format atmaz. Ancak ekleme şeklini gözden geçirmelisiniz.

Gönderildi : 22/10/2012 17:58

(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

EMC ile birlikte çalışan 2 ESX' ten birine LUN eklendiğinde diğer ESX üzerinde de Summary-Properties içinde "rescan" ile eklenen LUN' un bu sunucuda da tanıtılması gerekiyormuş. Bu tanıtma işlemi yapılmayınca LUN siliniyor. Biraz geç de olsa paylaşayım dedim, aynı işlemi yapacakların işine yarayabilir.  

Gönderildi : 13/05/2013 14:22

Paylaş: