Forum

Mesleki Dil gelişim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Mesleki Dil gelişimi.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,012 Görüntüleme
(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bilişim sektöründe 5.yılımı tamamladım. Kendimde en büyük eksik olarak teknolojinin dile ingilizce konusunda geri kalmam olarak görüyorum ve bunun farkındayım. Şimdiye kadar bir şekilde idare ettim ama şunu iyi biliyorum ki eğer bu işten ekmek yiyeceksem bir an önce dil konusunu çözmem gerekiyor. Eminim ki benim gibi düşünen çok fazla arkadaşlar var. 

Bu alanda tecrübeli arkadaşlar önerilerine ihtiyacımız var. Bu işi nasıl ve hangi yollarla yapmalıyız. 

Kaynaklar, Dokümanlar, Portallar, Kurslar vs... 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 25/03/2022 10:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Kurs yerine online bir sürü app var. Karşılıklı konuşma, zorunda kalmaktan daha iyi bir öğrenme yolu yok.
Devamlı doc okur çevirirseniz zamanla oluşur. Benimde çok eksiğim var bizim piyasadaki en büyük eksiklik kavram, mimari öğrenmemektir birçok arayışa fikir yürüterek varmaya çalışıyor insanlar. Devamlı literatür, wiki okumak faydalı. Hakan abi boşa sözlük ihtiyacı görmemiş. Bende çok zayıfım ileri derecede genel konuşmak başka birşey görece bizim mesleği eng çok kolay zamanla gelişir, kalıplar hep benzer.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2022 11:49

(@dck34)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Sektörün kaderi ingilizce bilmemek, bilenlerin de büyük bölümü zaten yurtdışında

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, o dile mümkün olduğunca çok maruz kalmaktır. 

Çizgi romanlar ve çizgi filmler, ingilizce öğrenmek için iyi birer kaynaktır. Çünkü genellikle basit bir dil ve anlatım tarzı kullanırlar. Ayrıca, resimler ve hareketler, anlamanıza yardımcı olabilir.

Konuşma kulüpleri ise, pratik yapmak için harika bir yoldur. Anadili olarak konuşan kişilerle bir araya gelerek, konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Gönderildi : 22/12/2023 00:20

(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member

Bende aynı dertten munzariptim ve 2023 sonuna doğru meşhur eğitim firmalarında eğitime başladım. Şu an 2.kurdayım gayet güzel gidiyor 3.kuruda bitirip online ile devam edeceğim. Size de tavsiyem bu yönde olur. Temeliniz varsa online a yönelin yoksa benim gibi sıfırdan bütçenize uygun bir kursda başlayın ve üzerine mutlaka düşün. Bu işin ortalama kavrama süresi 2 yıl. Sonrası olgunluk.  

Gönderildi : 23/01/2024 15:46

Paylaş: