Forum

Önce CCNA/CCNP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Önce CCNA/CCNP/CCIE mi? Yoksa MSCE, RHCSA, MAC OS Server Essentials mı?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
638 Görüntüleme
(@MelihEnginEskier)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu soruyu meslektaşlarıma sık sık soruyorum. Daha çok önce networking eğitimi almam konusunda fikir beyan ediyorlar. Fakat sizlerin de fikirlerini merak ediyorum. Sistem eğitimi alırken zaten topolojik bir perspektiften gerektiği kadar networking bilgileri de sağlanıyor. Hangi sırayı izlemeliyim? Çoğunuz bir track seç ve ya sistemde ya da network'te uzmanlaş diyeceksiniz ama ben yolun başındayken hepsini bilen bir pozisyon için çalışıyorum. Bir gün CISSP ve CISA alıp yönetici olabilirsem amacımı gerçekleştirmiş olacağım.

NOT: Bunlar yüksek başarılar. Başaramamam da tabi ki söz konusu. Amacım gerçekten en mantıklı yolu çizmek için tavsiye almak ve kendimi maddi olarak planlamak.

Gönderildi : 08/08/2017 17:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Önce network sonra üstüne bakmak lazım bu genel geçer ve doğru olan bir kuraldır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/08/2017 18:01

(@MelihEnginEskier)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Peki Hakan bey. Bu kuralı asla gözardı etmeyeceğim. Network eğitimi CCNA'e kadar yeterli olur mu? Yoksa bu sertifikaların birikim seviyesinde CCNP'ye ulaşıp devam etmek daha mı doğru olur?

Gönderildi : 09/08/2017 14:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Sonrasında sistem devam edeceksen CCNA yeterli, çünkü aktif olarak kullanmazsan yani networkçü denir ya hani Türkçe de olmayacaksan CCNP fazla, CCNA önemli, örnek ben eski CCNA lerdenim, sistemciyim ama müşteride show yapıyorum, network bilen bir sistemci çok güçlü olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2017 00:41

Paylaş: