Forum

Sistem Uzmanlığı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem Uzmanlığı

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@AhmetErturk)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Ben sistem uzmanı  olmak istiyorum Meslek lisesi Bilişim Teknolojileri son sınıf öğrencisiyim. En büyük hayalim bir Veri Merkezinde  çalışmak. Bunun için gece gündüz çalışırım ama hangi konudan başlıcağımı bilmiyorum  yardımcı olursanız sevinirim.

Bildiğim konular

vmware Sanallaştırma Teknolojisine azda olsa hakimim

Cpanel Whm kullanımına hakimim

Whmcs sistemine hakimim

Orta seviye php dili biliyorum

Gerek Linux Gerek Windows tabanlı işletim sistemlerin kurulumu gerek internet ortamına alınması konusunda bilgim var

Ben kendimi baya geliştirmek istiyorum gerek Network Güvenliği Gerek sistem yönetimi yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 07/01/2015 00:26

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Uzman olmak istediğin konular için eğitim almalısınız, bunun için araştırma yaptınız mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2015 00:45

(@AhmetErturk)
Active Member
Konu başlatıcı

şuan kursa gitmeye bütçem yetmez  ama internette her konu mevcut ancak hangi konudan başlıcağımı bilmiyorum kısacası algoritmam yok yapamıyorum olmuyor bu yüzden sizlere danışıyorum

Gönderildi : 07/01/2015 00:54

(@mustafatasci)
Üye

Peki uzmanlaşmak istediğiniz alan konusunda tercih yaptınız mı ?

Sanallaştırma Uzmanı, Exchange Uzmanı vs vs. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2015 01:10

(@AhmetErturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Sanallaştırma,Linux server,Windows server hepsini öğrenmek istiyorum ama başlangıç noktam yok

Gönderildi : 07/01/2015 16:17

(@mustafatasci)
Üye

Royası belli olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez.

Bir başlangıç noktası ve uzmanlık alanınız seçmelisiniz, sonrasında diğer konular ile ilişkisi olduğu için o konularada gireceksiniz. 

Gönderildi : 07/01/2015 18:39

(@cihandikmen)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Ahmet merhaba.

Yazıların hakkında belki yardımım olur diye sana yardımcı olmak istedim. Mustafa Bey'in de dediği gibi ilk olarak ne istediğine ve olursa en çok hangisi olmasını istediğine karar vermelisin. Bunu neden söylüyorum biliyormusun? Abim de senin gibi 🙂 herşeyden bilgim olsun diyor. Ama programlama,sistem,network vs gibi konularda uzmanlaşmak o kadar basit bir iş değildir. Her konuda bilgili olunabilir belki ama yetkinlik durumu aşağılarda kalır. Bende "Sistem ve Network Eğitimi" aldım. Bu eğitimler pahalı gibi görünse de kolaylık tanıyorlar. Mesela ben, borcumu 24 ay ödeyerek aylık cüzi bir miktar ile Sistem ve Network eğitimi aldım. Bir yerde çalışarak, hafta sonları bu eğitimi alabilme durumun olabilir. Ucuz ve iyi eğitimler veren bir kurs araştırmanı (internette konuşuluyor) ve eğitimi almanı tavsiye ederim. Çünki böyle yaparsan Eğitim ile beraber iyi bir bilgiye ve bu bilgi ile sistem, network, bilgi işlem gibi yerlerde çalışabilme ihtimalin olur. Yapacağın işin hangisine karar verdin ama eğitim alma durumun yoksa eğer, bu sefer Çözümpark vs gibi sitelerden bu bilişim hakkındaki bilgileri edinebilir, ayrıca bir işyerinde bunları uygulayarak kendini geliştirebilirsin.

(Eğer ki; Windows ve Linux Server alanında kendimi geliştirmek istiyorum diyorsan, bu konularla ilgili eğitim almanı şiddetle tavsiye ederim.)

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/01/2015 15:14

(@sergenaksu)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Mustafa Bey ve Cihan Bey çok net bir biçimde açıklamışlar. Bunlara ek olarak Microsoft ve çözümpark'ın ücretsiz seminerleri olduğu zaman bunları takip ederek hepsine katılmaları yeni başlayacak olanlar için çok yararlı olacaktır. Bu meslekte sadece diploma yetmiyor aldığın eğitimler katıldığın projeler ve seminerler çok önemli bir yer tutuyor.

Gönderildi : 22/10/2015 17:26

Paylaş: