Forum

Kitap Tavsiyesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kitap Tavsiyesi

17 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Uzun süredir siteyi takip edemiyorum. Sitemiz ne kadar ayrıntılı bir hal almış. Emeği geçenlere teşekkürler. Benim sizin gibi tecrübeli arkadaşlarımdan isteğim kitap tavsiyesi. Kurslara katılacak kadar maddi kazancım maalesef yok. Bende kendi çapımda kendimi yetiştirmek istiyorum. Bunun için networkün alt katmanlarından başlayıp kendimi yetiştirek istiyorum. bununla ilgili bana tavsiye edebileceğiniz kitap varmıdır. Birde mcse eğitimlerini kapsayan kitaplardan tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese cevaplarından dolayı teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim... 

Gönderildi : 18/09/2008 11:36

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

İngilizce kaynak isterseniz çok var ama Türkçe olarak benim bildiğim Faruk ÇUBUKÇU' nun kitabı var.

Gönderildi : 18/09/2008 12:35

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mesela Yüksel İNAN ve N,hat DEMİRLİn,n hazırlamış olduğu kitap var. Ama bazı yerlerinde eksiklikle var diye biliyorum. Dili sade, çeviri olmayan bir kitap lazım. 

Gönderildi : 18/09/2008 12:44

(@peker)
Gönderiler: 35
Trusted Member

http://www.bilgeadamyayinlari.com/  ben de almayı dusunuyorum

Gönderildi : 18/09/2008 12:44

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Başka tavsiyesi olan yokmu?

Gönderildi : 18/09/2008 14:50

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

http://www.bilgeadamyayinlari.com/  ben de almayı dusunuyorum

Kursun eğitim kitaplarımı? Kursiyerler bu kitaba göremi eğitim alıyorlar? 

Gönderildi : 18/09/2008 14:56

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member

ZİRVEDEKİ BEYİNLER WİNDOWS SERVER 2003

YÖNETİCİNİN CEP DANIŞMANI WİNDOWS SERVER 2003    vee

www.bilgeadamyayinlari.com 

Gönderildi : 10/10/2008 22:34

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

http://www.pusula.com/2/index.php?option=com_pusula&func=detail&Itemid=34&id=102

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=Q6VJWVM2EC3W3GRKCP37

MCSE Windows 2000 Server & Professional

MCSE
Windows 2000 Active Directory

Gönderildi : 11/10/2008 01:50

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Kitap olarak enine boyuna "2003 server ..İnternette gerekli dökümanları ve videoları bulursun ....özeline bir iki adres geçicem

Gönderildi : 11/10/2008 01:59

(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member

bende senin gibi maddi durum nedeniyle kursa gidemedim. ama bu site sayesinde çok şey öğrendim. internetten bulduğum dökümanları okudum ve buradaki makalelerin de çok katkısı oldu. elimde 1.5 gb lık döküman oluştu.

benim sana tavsiyem. kaynak bulduğunda adım adım ilerle. birini bitirmeden diğerine geçme. ben bunu başlarda yapamamıştım. kafam çok karışıyordu. şimdi bile gerçekten güzel bir kitap bulsam alıcam. çünkü günümün 4 saati otobüsde geçior bunun iki saati oturarak diyebiliriz. o iki saati boş geçirmek istemiyorum. birde sanal server kur bilgisayarına. elinden geldiğince uygulama yapmaya çalış. bunnda çok fadyası olacaktır. akıl vermek değil amacım. kendimden bildiğim için paylaşmak istedim. şimdiden başarılar.

Gönderildi : 14/10/2008 19:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, 

Ben gecen hafta bilge adamın yayınlarını aldım.Oldukca detaylı bir anlatımı var orneklerle vs ile birlikte.

www.bilgeadamyayinlari.com dan aldım ben.

Oneririm size de

Gönderildi : 14/10/2008 19:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

merhabalar

bu forum zaten kitap gibi. yetmez mi :))

çoğu konu hakkında bilgi var. derleyip toplasanız kitap olur zaten.

alırsanız da türkçe almayın. ingilizce alın. mcse self training kitler var onlar süper. hali vaktinde 2001 ylında ben kullanmıştım onları. gayet de memnundum. hala satılıyor mu bilmiyorum ancak microsoftun orjinal kitaplarıdır ve kalitelidir. 

kolay gelsin

Gönderildi : 16/11/2008 01:46

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

En büyük kütüphane internet ve sektörün en büyük kütüphaneside ÇÖZÜMPARK... Portalımızda her konuda bilgi bulabilirsiniz bulamazsanızda konuyu yazın biz size yardımcı oluruz. Ama yok hala kitap istiyorum derseniz mail adresinizi verin size e-kitapları yollıyım.

Gönderildi : 16/11/2008 02:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997

Merhaba Bülent , uzun süreden sonra tekrar hoşgeldin demek istiyorum .

Bu noktada sana tavsiyem ilk olarak makaleler sonrasında forumlar olacaktır. Sakın portalın reklamını yaptığımı düşünme sen zaten portalı bilen bir kişisin ancak 505 adet makalelik bir kitap serisi ne yazık ki piyasada yok ve unutma sürekli güncelleniyor , yani her hafta yeni konular ve yeni makaleler . Bu noktada bence makaleleri okuyup sanal makinede deneyip sorun olması halinde forum a sorman en mantıklısı ama illaki kitap alacağım dersen tabiki Bilge Adam yayınlarını öneririm.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2008 23:48

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Bülent , uzun süreden sonra tekrar hoşgeldin demek istiyorum .

Bu noktada sana tavsiyem ilk olarak makaleler sonrasında forumlar olacaktır. Sakın portalın reklamını yaptığımı düşünme sen zaten portalı bilen bir kişisin ancak 505 adet makalelik bir kitap serisi ne yazık ki piyasada yok ve unutma sürekli güncelleniyor , yani her hafta yeni konular ve yeni makaleler . Bu noktada bence makaleleri okuyup sanal makinede deneyip sorun olması halinde forum a sorman en mantıklısı ama illaki kitap alacağım dersen tabiki Bilge Adam yayınlarını öneririm.

Teşekkür ederim Hakan Hocam. Bu post başlığıyla epey tavsiyeler, yardım ve destek aldım. Bilge adamın yayınlarını bir kitabını şimdilik aldım. Gayet güzel, sürekli çalışıyorum. İnş tez zamanda sizler gibi profesyonel oluruz.

Gönderildi : 25/12/2008 12:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997

Olacağına eminim

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2008 16:35

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Başarılar...

Gönderildi : 26/12/2008 01:06

Paylaş: