Forum

Kitap Önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kitap Önerisi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@recepisik)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba benim sistem uzmanlığı etğitimi almak için maddi olanakların kısıtlı 

bu sebeple kendimi kitaplar üzerinden geliştirmek istiyorum bana bu konuda yol haritası çıkarmamda yardımcı olurmusunuz ?

Gönderildi : 08/05/2014 19:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kitap bence şart değil, makaleleri incelemeniz yeterli, yok illa kitap önerin derseniz zaten Türkçe kitaplarda çok alternatifiniz yok. Olanı alıp değerlendirin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2014 19:55

(@recepisik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim peki nereden başlamalıyım

Gönderildi : 08/05/2014 20:00

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Olanaklarınız kısıtlı ise ÇözümPark makalelerini takip edin. Lab ortamı kurup, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Gönderildi : 08/05/2014 20:34

(@recepisik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

elimde de bir kitap olsun istiyorum aslında piyasada bir sürü kitap var özellikle tavsiye edebileceğiniz bir yayın var mı acaba ? 

Gönderildi : 10/05/2014 12:41

(@MehmetSen)
Gönderiler: 6
Active Member

kesinlikle makaleler çok yararlı olacaktır

Gönderildi : 27/05/2014 17:16

(@KutsalKose)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhaba benim sistem uzmanlığı etğitimi almak için maddi olanakların kısıtlı 

bu sebeple kendimi kitaplar üzerinden geliştirmek istiyorum bana bu konuda yol haritası çıkarmamda yardımcı olurmusunuz ?

Farklı düşünen uzman arkadaşların fikirlerine saygı duymakla birlikte; eğer herhangi bir konuya sıfırdan başlayacaksanız muhakkak en az bir kitabı baştan sona okumuş olmanız gerektiği kanısındayım.

Evet forumlar, makaleler, özellikle ÇözümPark gibi siteler gerçekten çok faydalı. Fakat belirli bir bilgi birikimi edindikten sonra, takıldığınız ufak noktalarda yardımcı olmaya yararlar. Çünkü birisi birgün makale yayınlar, örnek veriyorum ana konu DHCP'dir, fakat yazının içinde Group Policy'den de bahseder. Ve siz Group Policy'nin ne anlama geldiğini bilmezseniz o makale içinde kaybolursunuz.

Fakat eğer bir kitabı takip ederseniz, konuları belirli bir sırayla öğrenmiş olursunuz. Şahsen ben foruma üye olmadan önce 1-2 kitap okudum ve daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

Pusula yayınevi ve KODLAB yayınevi'nin kitaplarını tavsiye edebilirim.

arkadaş yayınevinin kitaplarını -şahsen- pek tavsiye etmiyorum. 

Gönderildi : 29/05/2014 19:56

Paylaş: