Forum

Cisco Egitimi ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Egitimi ?

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar cisco egitimi almak istiyorum bazi seylerden anliyorum yeni sayilmam acikcasi vaktim olmadigindan bunlari soruyorum...

1) Egitim surecIm ne kadar surer  (CCNA,CCNP) ?

2)Network sektorunde is bula bilirmiyim ?

3)Sinavlara giris ucretlimi ?

Simdiden tesekkurler yorumlar icin ...:)

Gönderildi : 01/10/2013 20:19

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, eğitim süreci hafta içi yada hafta sonu almanıza göre değişir.

CCNA hafta içi ben bir kurstan almıştım. 2 hafta sürüyor.

CCNP hafta içi 3 hafta sürüyor fakat CCNP'nin bölümleri var.

sınavlar ücretli, hafta sonu giderseniz süre uzuyor ayrıca düzenli çalışarak da kursa gitmeden halledebileceğinizi düşünüyorum.

Gönderildi : 02/10/2013 01:57

(@HalilDENiZ)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

Cisco eğitimini İstanbul üniversitesinde veya İTÜ de alabilirsiniz.Normal şartlarda 4 ay da CCNA eğitimini bitirebiliyorlar.Fakat İTÜ bazen hızlandırılmış kurslar açıyor(Genellikle yaz sezonunda) ve CCNA'yi 1 ayda tamamlıyor.Eger ki bu dediğim iki yerde kursa devam ederseniz,CCNA sınav ücretinde %40-%70 gibi oranlarda indirim imkanı sağlıyorlar.Sertifika sınav ücreti en son $295 idi.

Şunuda belirtmek isterim ki cisco sınav yapısını,kurları,dersleri bu sezon itibariyle tamamen değiştirdi.Yeni sezonda ki kesin bilgileri ilgili kurumlardan öğrenmeniz sizin açınızdan daha verimli olur.

İş konusunda gelince;

iyi bir networkcu işsiz kalmaz:) 

Gönderildi : 02/10/2013 11:34

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

CCNA yaklasık olarak 100-120 saat aralıgında verılıyor.

CCNP de ortalama 130-160 saat aralıgında verılıyor.

İş bulabılırmıyım sorusu ıcın bu egıtımlerı almadan ve tecrube sahıbı olmadan bıraz sancılı.

Cisco sertifikassyon sınavları klasık olarak ücretlidir. Bunun yanında CCNA sınavına girenlerin başarı oranı son verilere göre %40 ın altında  yani sağlam bir çalışma gerektiriyor. 

Gönderildi : 02/10/2013 11:56

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Sinav sistemi 30 eylul itibariyle degisti ve yeni CCNA mufredatina CCNP den bir kac konu eklendi bu nedenle yeni sinav sisteminde mufredat degisti ve egitim saatleri biraz daha fazlalasti, fakat internetten gererkli dump lari indirip calisirsaniz ve ingilizceniz iyiyse sertifikasyon sinavinda sorun yasamazsiniz.

Ayrica sertifikasyon onemli oldugu kadar daha sonrasinda cok fazla da gerekmiyor ki zaten sertifikalar 3 yilda bir degistigide bunun bir kaniti. 

Gönderildi : 02/10/2013 15:32

(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sagolun arkadaslar bilgileriniz icin [I]

Gönderildi : 02/10/2013 19:28

(@RamazanErkut)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Önerebileceğiniz Cisco kaynakları varmıdır?

Gönderildi : 03/12/2013 19:12

Paylaş: