Forum

Bilgi Teknolojileri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans Hk;

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
607 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar;

Bilişim alanında yüksek lisans yapmayı planıyorum. ALES başvurularını yeni yaptım. Bu alanda yüksek lisans yapıp yola gösterecek, fikir verecek arkadaşlar var mıdır acaba? Bilgisayar müh. Bilişim Teknolojileri, Bilgi Yönetim Sist. vb. birçok alan mevcut. Bir de devlet üniversiteleri dahil ücretler almış başını gitmiş. Bu da çok düşündürücü bir durum gerçekten. Microsoft, Cisco vb. eğitimleri ve sınavları dahil bu kadar masraf açmaz bile düşünüyorum.

Herkese İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 28/09/2012 18:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bende çok düşündüm ALES'e giricez bakalım ama daha başvurusunu yapmadık. Pazartesi yapacağız artık.

Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yapmayı düşünüyorum bende. 

Gönderildi : 28/09/2012 19:07

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

bende çok düşündüm ALES'e giricez bakalım ama daha başvurusunu yapmadık. Pazartesi yapacağız artık.

Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yapmayı düşünüyorum bende. 

Mümin hocam bende araştıyorum bu bölümü Boğaziçi'nde felan mevcut. Her üniv'de yok anladığım kadarıyla. Bu bölümün dersleri bizlere biraz daha yakın gibi yani daha teknik duruyor... Kolay Gelsin...

Gönderildi : 01/10/2012 16:56

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member

Merhabalar,

Bilişim Sistemleri Lisans mezunuyum. Yüksek Lisans olarak bu alanda ilerlemek için öncelikle bölüme yönelik dersler daha önemli diye düşünüyorum. Lisans eğitiminde yazılım (Java,C,C++,MATLAB,PHP,C#), Network (Linux ağırlıklı,Socket Programming,Shell) ve İşletme (Marketing,International Marketing ve Management Information System) ağırlıklı dersler aldım. Boğaziçi Ünv. bu bölüm mevcut (Özel olarak Ünv. mevcut ama biraz eğitimler pahalı) ama ben Bilgisayar Müh. olarak yüksek yapmayı düşünüyorum. Bilişim Sistemleri Bilgisayar Müh. ile aynı dersleri alıyor tek fark işletme dersleri

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 01/10/2012 17:29

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bilişim Sistemleri Lisans mezunuyum. Yüksek Lisans olarak bu alanda ilerlemek için öncelikle bölüme yönelik dersler daha önemli diye düşünüyorum. Lisans eğitiminde yazılım (Java,C,C++,MATLAB,PHP,C#), Network (Linux ağırlıklı,Socket Programming,Shell) ve İşletme (Marketing,International Marketing ve Management Information System) ağırlıklı dersler aldım. Boğaziçi Ünv. bu bölüm mevcut (Özel olarak Ünv. mevcut ama biraz eğitimler pahalı) ama ben Bilgisayar Müh. olarak yüksek yapmayı düşünüyorum. Bilişim Sistemleri Bilgisayar Müh. ile aynı dersleri alıyor tek fark işletme dersleri

Kolay Gelsin.

Bilgiler için çok tşkler, üstad... yüksek lisansta kafam takılan tezsiz ya da tezli olması acaba biz çalışanlar için çok fark eder mi diye düşünüyorum. çünkü akademisyen olmak isteyenlere ayrılan bir yol gibi duruyor...

Gönderildi : 04/10/2012 02:50

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kolay Gelsin.

Bilgiler için çok tşkler, üstad... yüksek lisansta kafam takılan tezsiz ya da tezli olması acaba biz çalışanlar için çok fark eder mi diye düşünüyorum. çünkü akademisyen olmak isteyenlere ayrılan bir yol gibi duruyor...

Gönderildi : 04/10/2012 02:51

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Merhaba,

http://www.ebtport.sakarya.edu.tr/ adresinden Sakarya Üniversite'sinin tezsiz yüksek lisans programına bakabilirsiniz.

Gönderildi : 07/10/2012 23:39

(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member

Merhabalar, yüksek lisans konusunda benimde kafama takılanlar var, bilgisayar mühendisliğinden yüksek yapmak istiyorum fakat istatistik mezunu olduğum için ahmet yesevi den uzaktan eğitim olarak yüksek yapabiliyroum. özelde de yapabiliyorum ama bir hayli fiyatları yüksek. yüksek lisans mezunları ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa ahmet yesevi üniversitesinden bilgisayar mühendisliği yüksek lsiansı mı yoksa devlet üniversitelerinden yönetim bilişim sistemlerinden m yüksek yapsam. fikirlerinizi bekliyorum

Gönderildi : 09/08/2013 15:09

(@ismaildedeler)
Gönderiler: 10
Active Member

Lisans olarak Bilgisayar ve Öğretim teknolojileri eğitimi mezunuyum bende yüksek lisans için araştırmalarda bulunuyorum ve Yönetim bilişim sistemleri üzerinde bir şeyler düşünüyorum. Ahmet Yesevi üniversitesi uzaktan eğitim programında yönetim bilişim sistemleri uzaktan eğitim yüksek lisans var. Alesten 55 puan istiyor. Ek olarak bir sınav var yabancı dil için sanırım şu an ismini hatırlamıyorum sitesine de erişemediğim için link veremiyorum. Sakarya ve Boğaziçinde de var ancak ales puanı ve dil puanının yüksek olması lazım. Ek olarak da bildiğim kadarıyla Bahçeşehir üniversitesinden var ama oda malum özel üniversite.

Gönderildi : 13/08/2013 15:17

Paylaş: