Forum

İşkur destekli sist...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İşkur destekli sistem ve ağ yönetim eğitimi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,088 Görüntüleme
(@seyfettingokalp)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Merhaba,

Mecidiyeköy'de egitim vermekte oldugum kurumda "Sistem Yöneticiligi ve Ag Uzmanligi" kursu verilmektedir.

Kursun süresi 3 ay olup, bu kursa orta seviye üstü bilgisayar bilgisine sahip,
 "Sistem Destek Uzmani" ve "Sistem ve Ag Yöneticisi" olmayi hedefleyen herkes katilabilir.

Kursa katilabilmenin temel sarti, bir yerde sigortali olarak calismiyor olmak ve bu alanda kariyer yapmak icin yeterli motivasyona sahip olamaktir.

KURSUN AVANTAJLARI:

Katilimcilar kurs suresi olan 3 aylik sure boyunca her ay 400 TL maas alacaklardir
Katilimcilarin kurs suresince sigortalari iskur tarafindan odenecek ve katilimcilar bu surede saglik hizmetinden de yararlanabileceklerdir
Bu kursu bitiren kisi rahatlikla kucuk ve orta ölçekli bir kurumsal sistemi yönetebiliyor seviyeye gelecektir.
Dersler teorik bilgi kadar, uygulama odakli olup derslerde direkt olarak bir kurumda ihtiyac duyulan yapilarin simulasyonu yapilmaktadir
Kurs sonunda verilecek sertifika(derslere gelen herkes alabilir) devlet trafindan sistem yoneticligi sertifikasi olarak taninmaktadir,
(Meb ve iskur onaylidir)
Bu sertifika ile ozel egitim kurumlarinda bilgisayar egitmeni olarak calisabilmek mumkundur.
Ayrica kurs sonundaki sertifika sahibi olan kisileri ise alacak isveren içinde sigorta primi vb avantajlardan dolayi is arama sirasinda arti bir
avantaj olacaktir.

Çevrenizde bu kurs ile ilgilenebilecegini düsündügünüz is arayis sürecindeki arkadaslariniza iletebilirseniz çok memnun olurum.

Konu hakkinda bilgi almak isteyen kisiler asagidaki kurum ile irtibata geçerek detayli bilgi alabilirler.

Tel: 0 212 212 10 99  

Gönderildi : 10/08/2012 21:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Güzel ve insanlar için yararlı olan paylaşımınız adına teşekkür ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2012 14:18

(@seyfettingokalp)
Active Member
Konu başlatıcı

Rica ederim,

belki şu detay'da önemli olacaktır, diğer kurumlarda yapılmış olan iş kur eğitimlerinden farklı olarak

Meridyen kursa katılacak kişileri seviye tespit sınavına tabi tutup ona göre ayrı sınıflar açmaktadır.

bu anlamda eğitim kalitesi açısından ortaya güzel sonuçlar çıkmaktadır.

saygılar

seyfettin

Gönderildi : 11/08/2012 20:21

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Güzel bir haber. Sadece şunu merak ettim. Kurs ücreti kursiyere daha sonra iş bulduktan sonra fatura ediliyor mu? Yoksa tamamen ücretsiz bir eğitim mi?

Gönderildi : 12/08/2012 06:27

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Güzel bir haber. Sadece şunu merak ettim. Kurs ücreti kursiyere daha sonra iş bulduktan sonra fatura ediliyor mu? Yoksa tamamen ücretsiz bir eğitim mi?

Merhaba,

Herhangi bir fatura falan çıkmıyor.İşkur anlaşmalı olduğu firmalarla, "meslek edindirme" adı altında gerçekleştirdiği bir proje bu.Hatta bu tür eğitimler Bahçeşehir Üniv. Bjk kampüsünde de veriliyor.İlgili Üniv. sitesinden bilgi edinilebilir.

Sistem Eğitimi haricinde; CCNA, Yazılım Uzmanlığı, Grafik Tasarım gibi kurslarda var.

Ve bu eğitimlere katıldığınızda günlük 20 TL. Toplamda aylık 400 TL gibi bir rakam hesabınıza yatıyor.Kurs bitiminde ise kursa katılım ve başarı seviyenize göre muhakkak bir iş imkanı sunuluyor.

Haftanın 5 günü, öğleden önce ve sonra olmak üzere eğitimler mevcut.

Bu eğitimleri alabilmek için belirli kriterler var.Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi İşkurdan alabilirsiniz.

Gönderildi : 12/08/2012 19:35

(@seyfettingokalp)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kurs Tamamen ücretsiz ve hiçbir şekilde hiç big geri ödeme yok, ayrıca katılımcılar kurs sırasında herhangi bir iş bulduklarında istedikleri şekilde kursu terkedebiliyorlar.

Meridyen bilişimdeki sınıflar 12 -16 kişilik, ve verilen kursun kalitesi piyasada 3 - 5 bin Tl'ye verilen MCITP eğitimlerini aratmayan türden eğtimler,

ancak kesinlikle iş bulacaksınız diye bir garanti verilmiyor, bu garantiyei kim neye gore verebilir bilemiyorum, ancak şu bir gerçekki kursu bitiren kişi kesinlikle bir sistemi rahat yonetibilecek hale geliyor.

Evet bu konuda en dogru bilgiyi işkur'dan almakta fayda var !

selamlar

seyfettin

Gönderildi : 13/08/2012 16:17

Paylaş: