Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCT hakkında

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
917 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Değerli hocalar, sizlerden MCT hakkında bilgi almak isterdim.

İnternet üzerinden araştırdım biraz, galiba Türkiyede bu sınavı vermek mümkün.

Azerbaycanda malesef böyle bir sınavı vermek gibi bir şansımız yok.

Şimdi MCT almak için neler yapmak lazım?

Train The Trainer gibi bir program geçmem lazım galiba, bu programı geçmek sorundamıyım?Yoksa geçmesemde olur?Bu programın kiymeti ne kadar?

Siz daha iyi bilirsiniz, biraz ayrıntılı cevab verirseniz, çok memnun olurum.

Önceden her kese çok teşekkür ederim!

Gönderildi : 17/07/2012 10:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

MCT olabilmek için bir sınav vermeniz yada geçmeniz gerekmiyor.

TTT (train the trainer) eğitimini almanız ve devamında hocanın size 70 ve üzeri not vermesi yeterlidir.

TTT eğitiminin ücreti 400$'mış sanırım eskiden biraz daha ucuzdu Microsoft burayı da paraya çevirmeyi başarmış saolsun.

Başka birşey yapmanıza gerek yok.

Bildiğinizi karşınızdakilere anlatabilmek en önemli kısmı bence bu işin. 

Gönderildi : 17/07/2012 15:07

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam, cevabınıza göre teşekkür ederim!

Yani bu TTT`yi mutlaka parayı ödeyib geçmem gerek öylemi?

Orada bu programı geçmesem MCT alamam?Yani kendim hazırlaşmam mümkün değil öğlemi?

başka bir sorum Türkiyede böyle yerler varmı?Varsa bir adres verirmisiniz?

Program süresi ne kadar?Programı bitirince aynı gün ve ya ertesi gün MCT sınavına girmem mümkünme?

Malumunuz ben Azerbaycanda yaşıyrum benim için bir kaç defa ora gelib gitmem sorun oluyor.

Bir daha çok teşekkür ederim!

Gönderildi : 17/07/2012 15:34

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

TTT eğitiminin ücreti 400$'mış 

hocam bu rakam 1100 TL olmuş 🙂

Gönderildi : 17/07/2012 15:36

(@cozumpark)

geçip geçmemek önemli değil.

eğitime katıl yeter. zaten herkesi geçiriyorlar :)).

bizim zamanımızda iki kişi vardı onlar bir gün ne yaptığını anlattı geçti :)).

birisi abidik gubidik birşey anlattı onu da tam beceremedi geçti.

ben baya bir muhalefet ettim hocaya ama yinede geçtim çünkü doğruları söyledim. adamın birisi (ismini vermiyim şimdi) bana ben DHCP'yi iki saatte anlatıyorum dedi. Oha dedim nasıl yani dedim? Ben 2-3 günde ancak bitirebiliyorum DHCP'yi adam 2 saatte bitiriyor. new scope next ip havuzu next clienta geç ipconfig /renew = aha yeni ip aldım dns ip si de gelmiş aaa gateway de gelmiş. DHCP bitti arkadaşlar hayırlı olsun... ben böyle MCT'nin....

eren hocam, bir önceki postumda da değindim ya Microsoft artık bu eğitim işini paraya döktü. bir sınav 100$ mı ne olmuş. binlerce kişi sınava giriyor. kitapları alıyorlar vs vs. eee adam boşuna Dünyanın en zenginleri arasında değil.

eğer Microsoft bu işi ciddiye alacaksa TTT eğitimini ücretsiz yapmalı ve devamında da ciddi bir sınav yapmalı. sunum teknikleri sınavı, ajanda düzenleme, sınıf hakimiyeti vs gibi sınavlar yapılmalı uygulamalı olarak. aksi taktirde 20 yaşındaki adam da MCT oluyor ve gelip karşımda bana konu anlatıyor...

gerisi size kalmış artık... 

Gönderildi : 17/07/2012 18:17

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Bu piyasayı bu hale getiren, insanları kalifeyesiz fakat onlarca sertifikaya sahibi olmasına neden olan Microsoft değil midir ?

Arkadaş, adam MCITP sınavlarına girmeden bu sertifikaları alabiliyorsa, nerde kaldı adalet..Daha 1 yıldır bu sektörde olan gençler benden fazla sertifikaya sahip...Tecrübe olayında sınıfta kalsada bu sertifikalara güvenip firmalar her zaman iyi elemanı bu sebepten dolayı eleyebiliyorlar.

Bazen işe yarasada çoğu zaman artık sertifikalar işe yaramıyor...Bir eğitim kurumunda adam MCT sertifikasını almış ve bütün açılan kurslara ders veriyor. Grafik, yazılım,database ve sistem& network...hatırladıkça halimize gülüyorum..

Gönderildi : 17/07/2012 18:30

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Değerli hocalar, her kese çok çok teşekkür ederim!

ALLAH Sizden Razı Olsun, İnşAllah.

Mümin hocam, çok güzel anlatdınız.:)

Daha bir şey sorayım, Belgin hanım belirtdi ki, her yıl yenilemek lazım bunu.yani her yıl 1100TL ödememmi lazım?

Gönderildi : 17/07/2012 18:42

(@cozumpark)

evet bide o var :))

her yıl yeniliyorsun ve freelance olarak çalışıyorsan 50$ ödüyorsun, bir learning partnera bağlı çalışıyorsan 37,5$ mıydı ne.

ben geçen mart ayında yeniledim (10. kez oldu yenilemem) 50$ verdim. 

Gönderildi : 17/07/2012 18:48

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam ve Belgin hanım, ilk önce değerli vaktinizi aldığıma göre özür dilerim.

Yani her yıl devamlı olarak 1100TL ödemem lazım yoksa 50$?

Bunu biraz karıştırdım.:)

Gönderildi : 17/07/2012 22:56

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

1100 TL eğitimi almak için ödeyeceğiniz ücret 1 defa ödeyeceksiniz ve MCT olacaksınız.

50$ ise yıllık abonelik ücreti 🙂 MCT ünvanı her yıl güncellenen bir aboneliktir.

Gönderildi : 17/07/2012 23:00

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Eren bey, cevabladığınız için çok teşekkür ederim!:)

İçim rahatladı biraz.

Kismet olursa gelmeye, hem Türkiyeyide gezerim.İnşAllah, arkadaşlarla da buluşma şansım olur.

Bana çok yardımları değdi, ALLAH Hepsinden Razı Olsun, İnşAllah!

Gönderildi : 17/07/2012 23:10

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Wallah herkeste bir sürü sertifika var, hele Microsoft sertifikası artık benim yeğenler bile alacaklar. (Biri 9 , diğer 16 yaşında.) 🙂

Gönderildi : 19/07/2012 02:04

Paylaş: