Forum

Kitap Tavsiyesi(Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kitap Tavsiyesi(Server,Network,Veritabanı)

19 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,250 Görüntüleme
(@KorayKOC)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba mcitp enterprise adminstrator ve mcitp database administrator sınavlarına hazırlık ve bu konuda kendimi geliştirmek adına yazılı türkçe kaynak olması adına biraz kitap araştırması yaptım siz aşağıdakilerden hangisini yada hangilerini tavsiye edersiniz veya başka kitap tavsiye olan varsa da alabilirim.

Gönderildi : 06/04/2011 19:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Türkçe olarak zaten çok fazla seçenek yok bu nedenle alternatif olarak ingilizce bakabilirsiniz, ancak bundansa bence çıkan soruları inceleyip ilgili konulara ait makaleleri incelemeniz daha faydalı olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2011 20:51

(@KorayKOC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Türkçe olarak zaten çok fazla seçenek yok bu nedenle alternatif olarak ingilizce bakabilirsiniz, ancak bundansa bence çıkan soruları inceleyip ilgili konulara ait makaleleri incelemeniz daha faydalı olacaktır.

Teşekkür ederim, bende böyle yapmayı düşünüyorum zaten ama bir kaç türkçe kaynak belki fena olmaz demiştim onda da seçim yapamadım 🙂

Gönderildi : 08/04/2011 19:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Windows Server 2008 için Murat Yıldırımoğlu'nun kitabı çok güzel şuanda okuyorum tavsiye ederim.

Gönderildi : 08/04/2011 19:02

(@KorayKOC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows Server 2008 için Murat Yıldırımoğlu'nun kitabı çok güzel şuanda okuyorum tavsiye ederim.

saol, listede yok fakat bu kitapı duymuştum listeye eklemeyi unutmuşum:) d&r da vardı gidip detaylı olarak inceleyeceğim senin de tavsiyenden sonra

Gönderildi : 08/04/2011 19:33

(@ZeydanKapili)
Gönderiler: 6
Active Member

Hocam merhaba. Benim bi sorum olacaktı, yardımcı olursanız sevinirim. Bu kitapların bir kısmını bende araştırdım fakat bu fiyatlardan daha yüksek fiyatlarla karşılaştım. Listeyi çıkardığınız web sitesini özel mesaj ile bildirebilir misiniz acaba? Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

Gönderildi : 10/04/2011 02:59

(@KorayKOC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba. Benim bi sorum olacaktı, yardımcı olursanız sevinirim. Bu kitapların bir kısmını bende araştırdım fakat bu fiyatlardan daha yüksek fiyatlarla karşılaştım. Listeyi çıkardığınız web sitesini özel mesaj ile bildirebilir misiniz acaba? Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

Merhaba

Tek bir siteden edinmedim internette araştırıp bulduğum en uygun fiyatı ekliyerek ben oluşturdum listeyi aslında daha uzun bir listem var :)öğrenmek istediklerini söylersen linkleri paylaşabilirim.

Gönderildi : 11/04/2011 04:24

(@ZeydanKapili)
Active Member

turuncu kısım harici tüm kitapları öğrenebilirsem iyi olur hocam 🙂 elimde pek fazla kaynak yok. edinirim sayenizde 🙂

Gönderildi : 16/04/2011 02:35

(@KorayKOC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

turuncu kısım harici tüm kitapları öğrenebilirsem iyi olur hocam 🙂 elimde pek fazla kaynak yok. edinirim sayenizde 🙂

yanlarındaki sitelerde bulabilirsin kitapları 🙂

Gönderildi : 18/04/2011 16:55

(@ZeydanKapili)
Active Member

teşekkürler hocam. kolay gelsin 🙂

Gönderildi : 22/04/2011 22:29

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Kitap okumayı becerebiliyorsanız alın. Çünkü kitabı alıp kenara okumadan koyması da var.

Arkadaş yayınları çok güzel çeviriler yapıyor. Özellikle William R. Stanek tanınmış bir yazar yüzlerce kitabı var. Tavsiye ederim. Daha önce Server 2008 Yöneticinin Cep Danışmanı kitabını okumuştum. Tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 23/04/2011 08:24

(@KorayKOC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kitap okumayı becerebiliyorsanız alın. Çünkü kitabı alıp kenara okumadan koyması da var.

Arkadaş yayınları çok güzel çeviriler yapıyor. Özellikle William R. Stanek tanınmış bir yazar yüzlerce kitabı var. Tavsiye ederim. Daha önce Server 2008 Yöneticinin Cep Danışmanı kitabını okumuştum. Tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim enine boyuna windows server 2008 siparişi verdim onu bitirince de yöneticinin cep danışmanını almayı düşünüyorum bende.

Gönderildi : 09/05/2011 18:10

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Saygılarımla.

Teşekkür ederim enine boyuna windows server 2008 siparişi verdim onu bitirince de yöneticinin cep danışmanını almayı düşünüyorum bende.

Rica ederim sizde kitabı alıp okuduktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız diğer arkadaşlarımız için faydalı olacaktır. Saygılarımla.

Gönderildi : 09/05/2011 20:21

(@ErhanYILDIRIM)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba;

Network uzmanı bir abimin bana hediye ettiği kitap ile tanıdığım Dr. Rifat Çölkesen'in kitaplarını ve daha fazlasını Papatya Yayıncılık'dan bulabilirsiniz. Network ve UNIX sistemler için TCP/IP konularında (özellikle giriş seviyesi için) çok güzel kitapları mevcut. Şu an minik kütüphanemin en nadide parçalarından birisi! 🙂

İlgilenenler için adresler aşağıda.

http://www.papatya.gen.tr/NetworkTCPIP.htm

http://www.papatya.gen.tr/

Saygılarımla

Gönderildi : 16/05/2011 20:35

(@UfukBayraktar)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhaba,

Konu 2011 den kalma. Şu anda da aynı konudan tavsiyelere ihtiyacım var. Veritabanı öğrenmek istiyorum. SQL, T-SQL vb. başlangıç seviyesinden başlamak istiyor ve iyi bir seviyeye gelmek istiyorum. Tavsiyeleriniz nedir ? 

Gönderildi : 09/07/2015 02:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba, kitap ile bu işler zor, eğitim almak en doğru yöntem

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2015 01:01

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Hakan Uzuner hocama katılıyorum.

1 haftanızı verip işi gerçek uzmanından püf noktalarıyla birlikte lab ortamında uygulama yaparak öğrenerek daha başarılı  sonuç elde edebilirsiniz.  ayrıca daha akılda kalıcı olur.

411 ve sonrası tüm sınavlar uygulama aşinalığına bakıyor.  

Gönderildi : 10/07/2015 02:22

(@UfukBayraktar)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhaba,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Çözümpark'ın eğitimleri faydalı olur mu ? Yani başlangıç seviyesi olduğum için soruyorum. Bildiğim kadarı ile Çözümpark'ın eğitimleri biraz deneyim sahibi olmanızı gerektiriyor?

Gönderildi : 12/07/2015 06:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Fast track egitimler dediginiz gibi deneyim gerektiriyor ancak 5 günlük hafta içi egitimleri için böyle bir durum söz konusu degil, güncel egitim takvimini asagidaki adresten kontrol edebilirsiniz

http://egitim.ITSTACK.com.tr  

Gönderildi : 12/07/2015 18:41

Paylaş: