Forum

İzmir'de Web Tasarı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İzmir'de Web Tasarım ve Web Programlama tavsiyeleriniz

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@retrospect)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar
Birkaç
haftadır İzmir'de web tasarım ve web programlama eğitimi veren yerleri
araştırmaktayım. Kafamda iyice netleştirip iyi bir yerde iyi bir
eğitmenden eğitim almak istiyorum.Bu araştırmalarım sırasında bu siteyi
buldum. Sormak istediğim, İzmir'de önereceğiniz yer ve eğitmen varmı.
Bütçe bakımından biraz kısıtlıyım ama yine de tavsiyelerinizi
değerlendirmeye çalışacağım.Yardımcı olursanız sevinirim. Her ne kadar çevremde "web'i boşver grafik alanına yönel web alanında çok başın ağrır,sadece grafik ile ilgilenirsen daha rahat edersin" diyenler olsa da ben web alanında kendimi geliştirmek istiyorum.Tabi bununla beraber grafik yönümün de iyi olmasını istiyorum.Bu yönde de tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 25/03/2011 00:33

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Web programlamada ne yazmak istiyorsunuz?

Php mi asp.net mi?
Asp.net için bilge adam da aradığın eğitim var ancak php de eğitim veren bir yer var mı bilmiyorum.

Ege üniversitesi ve dokuz eylül de bu eğitimi veriyorlar ancak kalitesi ve eğitimcileri hakkında pek bir bilgim yok.

Zor bir dönem umarım hakkında hayırlı olan bir kararı verirsin.

Ayrıca grafike bak, web de başın ağrır vs. diyenler o kadar da haklı değil bence.

Yazılımcının işi belli, grafikte herşey kişiden kişiye değişiyor.(Zevk meselesi) 

Gönderildi : 25/03/2011 17:48

(@retrospect)
Active Member
Konu başlatıcı

@kAyhAn89 Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Ben php öğrenmek istiyorum.Şöyle söyleyim öğrenmek istediğim programlama kısmı olarak php,mysql tasarım kısmı olarak dreamweaver,photoshop,flash.Daha doğrusu bu işle profesyonelce uğraşan bir arkadaşım bu konuların üzerinde durmamı önerdi. Tabiki buradakilerin de fikir ve önerilerine açığım.

İzmir'de bulduğum eğitim yerleri Bilgeadam,İ-Akademi,Bemar,Global akademi ve Bilimsel akademi(ege üni.nin)  Bunlardan Bilgeadam ve İ-akademi beni gerçekten aşıyor fiyat konusunda. Diğer 3 ile ilgili de pek bilgi sahibi değilim.Umarım burada eğitim yerleri ve eğitmen konusunda bana yardımcı olacak arkadaşlar çıkar.Tekrar teşekkür ederim şimdiden.

Gönderildi : 25/03/2011 19:09

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

php görsel eğitimleri var interenette indir izle bence.

Kendi makinanada apache for windows kur uğraş derim.

Benim temel programlama bilgim varken bile 1 haftada php de db connect, session vs hallettim, ama jquery vs senin üzerine uğraşıp kasman gereken konular.

2000-2500tl ye de bilge adam vs de grafik eğitimi alabilirsin(flash ileri düzey olmuyor) geriside senin uğraş ve çabalarına kalmış açıkcası.

Gönderildi : 25/03/2011 19:31

(@retrospect)
Active Member
Konu başlatıcı

zaten yavaştan başladım kendi kendime çalışmaya ancak iyi bir eğitmenden de eğitim almak istiyorum.yanlışlarım ,anlayamadığım noktalarda sormak için.interaktif soru cevap şeklinde daha iyi kavrayabileceğimi düşünüyorum.tekrar teşekkürler.

diğer arkadaşlardan da öneriler bekliyorum.

Gönderildi : 25/03/2011 20:53

(@retrospect)
Active Member
Konu başlatıcı

Başka önerisi olan yokmu acaba

Gönderildi : 27/03/2011 18:49

Paylaş: