Forum

Eğitim Sorunum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eğitim Sorunum

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@YunusAltuntas)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkeze Merhabalar ....

Sayfanızda ilk konum daha doğrusu sorum 🙂

Sizlere eğitimim ile ilgili bir kaç sorum olacaktı ....

Liseyi bitirdim ve şimdi üniversite okucam kısmetse ... Kapadokya üniversitesi internet ve ağ teknolojileri ( 2 yıllık ) okumayı düşünüyorum ve okuldan sonra Bilge Adam Kursuna girip sistem mühendisliği ve yanında iş hayatımda olumlu etkisi olacak tavsiye edeceğiniz bir bölüm okumayı düşünüyorum ...

İşimiz marketçilik olduğu için Server 2003 Ağ yönetimi , Vpn , Voip , Yazılım , Donanım ( Son ikisi çocukluktan kalma 🙂 ) vs. Gibi konularla aram oldukça iyi 🙂 Katılmayı düşündüğüm eğitimler ilede ve sizlerinde yardımı ile 🙂 kendimi iyice geliştirmeyi düşünüyorum ....  

Asıl Soruma dönecek olursam kendime çizdiğim rota ile başarılı bir iş hayatı sürdüre bilirmiyim ? 

Gönderildi : 30/08/2010 00:23

(@TuncayArslan)
Gönderiler: 34
Trusted Member

-

Gönderildi : 30/08/2010 01:11

(@onurserhatuygur)
Gönderiler: 129
Estimable Member

İnsanın kendine yol haritası cizmesi en önemli unsurdur hayatta.Buna göre planların yapılması uygun hedeflerin konulması seni diğer insanlardan ayıran bir özellik olarak avantaj sağlamanı sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Çizdiğin yol haritası güzel makul bu yönde kendini geliştirirsen geliştirmeye devam edersen mesleğini uzun yıllar değişen piyasa şartlarında bile icra edebilirsin.BT nin en önemli püf noktası devamlı yenilenmektir.Yeniliklere her zaman açık olmak onlara uyum sağlamak (kendi alanında) çok önemlidir.

Bu işin üniversitesi ile birlikte kursunuda aldığında zaten piyasada kendine yer edinmen zor değil.Uzmanlığını internet ve ağ teknolojilerinde yapmak istiyorsan bir nacizane fikir eğer imkanın olursa arada Ciscoyuda öğrenmen bu sana kocaman bir artı sağlar iş hayatında .Çünkü anladığım kadar ile işin sistem ve ağ kısmına aşikarsın.Üniversite+MCITP+Cisco denklemine girebilirsen birde deneyim kazanırsan piyasada epey bir kendine yer edinebilir iyi şirketlerde kendini geliştirebilirsin.

Not:Cisco eğitimi hakkındaki görüşlerim sadece öneridir yani illa al demiyorum ama oda ilgilendiğin alanda iyi bir uzmanlık getiren bölümdür tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 30/08/2010 07:10

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

bence bilgi işlemci olma hayatın hep daha iyi bir iş bulmak ile geçer ve her zaman elindeki işten memnuniyetsiz kalırsın 😀 ben 6 senedir yapıyorum 🙂 mcse ler bir zamanlar 8,000 tl alıyordu şimdi 1 lira alınca seviniyorlar 😀  suyu çıktı bu işin

O 1 lira alıp da sevinenler yüzünden zaten sektör tıkanıyor.

Gönderildi : 31/08/2010 19:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu çalıştığın yere göre değişir ama o guzel yerdede bulundum sen ne iş yapıyorsunki lafını hep duyacaksın. her şeyi öğren çünkü sen bilgisayarcısan prize takılan her şeyi yapıcaksın yapmassan iş den anlamıyon demektir he bir yere gelebilirsin %80 piyasa boyle %20 de yer almak şans ve calışmak demek - %20 ye geldiğinde yaş 40 olur sana daha server kur demezler takside felan calışır hayatını devam ettirirsinen parlak donem 22-28 yaşı o arada tum şirketin pc lerini sırtında taşıdığın için maaş alırsın ondan sonra kader...

Gönderildi : 01/09/2010 16:52

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Yunus merhaba

Daha yolun başındasın ne güzel, eğer ben yolun başında olsa idim yazılıma başlardım, şu an da bilgin var sistemde sistemdede kendini geliştir ama yazılıma ağırlık ver, sistem kursu yerine bence yazılımı tercih et, eğer yazılıma merak ın var ise çok güzel olur, yok ben sistemde devam edeceğim dersen denildiği gibi tüm sertfikaları sağla okuldan da mezun olacaksın rahat iş bulursun ve cisco da uzmanlaş, sanırım bende de dahil çoğu sistemcinin yaptığı gibi herşey den normal anlama düzeyi var bizde, böyle yapma herşeyden az az veya orta seviyede billmek zorunda değilsin birşeyi bil o da tam olsun, bu da cisco olabilir ve bir dil i bitirmiş olabilirsin,

Bunlara artı olarak ingilizceyi ihmal etme, ve dgs, olmaz deme bak ben bu sene girdim Lefke Bilgisayar Mühendisliğini kazandım ama haliyle gidemeyeceğim, okulda güzel bir başarı sağla diploma notu olarak sonra dgs yap, gelecek inş. güzel olacak.

Sevgi  ile

Gönderildi : 01/09/2010 17:56

(@YunusAltuntas)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hepinize tavsiyelerinizden dolayı  teşekkür ediyorum 🙂 Bosna Hersek Saray Bosna Üniversitesi'ne kayıt işlemlerim başladı ... Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Okuycam 5 Yıllık Bir bölüm olacak ilk sene sadece ingilizce dersi görücem ve ilk seneyi bitirdikten sonra %90 seviyede ingilizce garantisi veriliyor ki ingilizcem fena değil ....

Yazılım ve Ağ sistemleri derslerini Alıcam sanırım üniversitede yazılım ağırlıklı olacak ... Cisco açıkcası beni korkutuyor biraz ama üniversiteyi okurken onunda dersini okuldan okuldan olmazsa kurstan alıcam ....

Bakalım inşallah çocukluktan beri hayal ettiğim yerlere gelirim :)...  Tekrar tavsiyeleriniz için sonsuz teşekkür ediyorum özellikle Cisco ve Yazılımın önemini vurgulamanız konusunda 🙂

Gönderildi : 02/09/2010 05:04

Paylaş: